Doradca Trumpa: „Wszystko wskazuje na zwycięstwo Joe Bidena”

Doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien zapewnił, że po ustaleniu zwycięzcy wyborów prezydenckich dojdzie do sprawnego przekazania władzy. Według Roberta O’Briena, wszystko wskazuje na zwycięstwo wyborcze Joe Bidena.

Podczas wystąpienia na dorocznej konferencji Global Security Forum Robert O’Brien zapewnił, że Narodowa Rada Bezpieczeństwa jest przygotowana do sprawnego przekazania obowiązków. „Jeżeli Biden z Harris zostaną uznani za zwycięzców, a w tym momencie oczywiście na to wygląda, będziemy mieć bardzo profesjonalne przekazanie władzy ze strony Narodowej Rady Bezpieczeństwa. Nie ma żadnej wątpliwości” – powiedział Robert O’Brien.

Czytaj również: Donald Trump ogłosił, że wygrał wybory

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego jest pierwszym wysokim rangą urzędnikiem Białego Domu, który otwarcie mówi o spodziewanym zwycięstwie Joe Bidena. Sam Donald Trump utrzymuje, że to on wygrał wybory i że podczas głosowania doszło do manipulacji.

Wcześniej grupa wpływowych senatorów z Partii Republikańskiej wezwała do rozpoczęcia przekazywania Joe Bidenowi tajnych raportów wywiadowczych niezbędnych do potencjalnego przejęcia władzy. Za objęciem Joe Bidena briefingami wywiadowczymi opowiedzieli się między innymi senatorowie Chuck Grassley, James Lankford, John Cornyn i Lindsey Graham. Ten ostatni należy do bliskich sojuszników Donalda Trumpa. Senatorowie argumentują, że rozpoczęcie takiego procesu nie zamyka prezydentowi drogi do kwestionowania wyniku wyborów na drodze sądowej.

Z ogłoszonych przez stanowe komisje wyborcze danych wynika jednak, że zwycięzcą jest Joe Biden, który zdobył 306 głosów elektorskich, podczas gdy urzędujący prezydent 232. Republikanie i sztab Donalda Trumpa nie przedstawili dotąd dowodów na nieprawidłowości wyborcze na dużą skalę i przegrali zdecydowaną większość procesów lub wycofali pozwy sądowe. Według danych z komisji wyborczych, w skali kraju Joe Biden uzyskał co najmniej 5,5 miliona głosów więcej od Donalda Trumpa.

IAR, AL

Od dziś wchodzi w życie zalecenie “stay-at-home”

Dziennikarz CNN: “Święta nie będą możliwe w tym roku”

 

https://amerykapopolsku.com/2020/11/16/donald-trump-oglosil-ze-wygral-wybory/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię