Dziennikarz CNN: „Święta nie będą możliwe w tym roku”

Prowadzący program „State of the Union” w stacji CNN  zasugerował, że Boże Narodzenie „prawdopodobnie nie będzie możliwe” w tym roku, gdyż eksperci medyczni ostrzegają przed spotkaniami rodzinnymi.

Pandemia rozprzestrzenia się w niekontrolowany sposób prawie we wszystkich stanach. Rekordowa liczba Amerykanów przebywa w szpitalach, rośnie liczba przypadków śmiertelnych. To wszystko odbiera nadzieję amerykanów na normalne święta.

Dziennikarz rozmawiał w niedzielę z Anthonym Fauci o szczepionce na koronawirusa. Dr Fauci podczas wywiadu w CNN przestrzegł, że nawet przy powszechnej dystrybucji szczepionki, społeczeństwo „nie może na razie zrezygnować z podstawowych środków bezpieczeństwa”, szczególnie z dystansu społecznego i noszenia masek.

„Możemy zbliżyć się do pewnego rodzaju normalności, zachowując jednocześnie podstawowe środki ostrożności, które wraz ze szczepionką przywrócą nas do normalności” –  powiedział Fauci.

Prowadzącym program Jake Tapper wywnioskował z zaleceń dr Fauci’ego, które sięgają, aż do drugiego lub trzeciego kwartału 2021 roku, że „Boże Narodzenie  w tym roku prawdopodobnie nie będzie możliwe”.

 

„Zalecałbym ludziom, aby nie porzucali wszystkich środków ostrożności, nawet jeśli wezmą szczepionkę. Potencjalnie ma być ona skuteczna w 90- 95% , ale nigdy nie ma stu procentowej pewności” – stwierdził Fauci.

W zeszłym miesiącu powiedział, że ludzie będą musieli dokonać „indywidualnego wyboru”, jeśli chodzi o świętowanie ” Thanksgiving” i odwiedzanie swoich rodzin. Wyraził też nadzieję, że do Bożego Narodzenia  sytuacja będzie już inna. „Każdy musi podjąć decyzję w oparciu o ewentualne ryzyko w swojej własnej rodzinie” .

Wcześniej Ośrodek d/s Kontroli i Zapobiegania Chorobom(CDC)  zamieścił wskazówki dotyczące Święta Dziękczynienia. Agencja podkreśla, że „pobyt w domu jest najlepszym sposobem na ochronę siebie i innych”. Najmniejsze ryzyko wiąże za sobą  świętowanie z udziałem tylko tych osób, które mieszkają w twoim gospodarstwie domowym.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię