Linie lotnicze Cathay Pacific ograniczają loty m.in. do Nowego Jorku i Londynu

Największy hongkoński przewoźnik – linie lotnicze „Cathay Pacific” kończą rejsy na tak popularnych wcześniej trasach jak Nowy Jork, Londyn czy Bruksela. Decyzja o zakończeniu lotów podyktowana jest względami ekonomicznymi i stratami z powodu pandemii.

Hongkoński dziennik „South China Morning Post” pisze, że na razie linia nie przewiduje powrotu na popularne trasy. „Cathay Pacific” nie poleci na nowojorskie lotnisko Newark i londyński Gatwick. Bezterminowo zawieszono rejsy do Waszyngtonu, Seattle, Dublinu i Male.

Z wewnętrznej notatki, do której dotarł dziennik „South China Morning Post” wynika, że zawieszenie rejsów nie jest tymczasowe, a linia odnotowuje straty w całej bieżącej działalności. W październiku linia lotnicza zwolniła 5900 osób. Obniżono pensje pilotów i personelu pokładowego. Zamknięto też linie Cathay Dragon, które obsługiwały trasy regionalne.

Cathay Pacific to jedne z linii, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. W pierwszych 6 miesiącach tego roku firma odnotowała prawie miliard 300 milionów dolarów amerykańskich straty i musiała korzystać z pomocy publicznej hongkońskich władz.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię