Nowe zaostrzone restrykcje. Wchodzą w życie 20 listopada

We wtorek gubernator J.B. Pritzker ogłosił nowe restrykcje dla stanu Illinois. Wchodzą w życie w piątek, 20 listopada.

Gubernator powiedział, że nie jest to jeszcze nakaz pozostania w domach, jednak nowe obostrzenia mają skłonić ludzi do odłożenia spaw, które nie są niezbędne i maksymalnie ograniczyć ich aktywność. W Illinois obecnie notuje się więcej hospitalizacji, niż wiosną podczas pierwszej fali pandemii,

„Tier 3 sprowadza się do tego: jeśli nie musisz czegoś robić, nie rób tego”  – podkreślił Pritzker.

Od 20 listopada zamknięte będą teatry, kasyna, salony gier wideo. Siłownie będą mogły działać przy 25 proc. obłożeniu, jednak odwołane zostaną zajęcia grupowe w pomieszczeniach zamkniętych. Należy jednak cały czas nosić maski, nawet podczas zajęć indywidualnych.

Zmiany dotkną też duże supermarkety ( big – box store). Będą mogły one przyjmować tylko 25 proc. klientów. Sklepy spożywcze i apteki będą pracować przy 50 proc. obłożeniu. Władze stanowe zachęcają jednak, aby w miarę możliwości robić zakupy z opcją dostaw do domu lub odbioru.

Czytaj również: Pilotażowy program dostarczania szczepionek obejmie cztery stany

Wszystkie salony piękności oraz fryzjerzy będą mogły przyjmować maksymalnie 25 proc. klientów. Podczas zabiegów i usług fryzjerskich zarówno klient jak i obsługa muszą mieć maski. Zawieszone zostają wszystkie usługi podczas których niemożliwe jest zakrywnie ust i nosa (np. zabiegi na twarz, przycinanie brody).

Masaże i fizjoterapia będzie możliwa jeśli są medyczne wskazania. Przerwy pomiedzy zabiegami powinny wynosić 15 min, tak, aby pomieszczenie w którym przebywa pacjent mogło zostać wywietrzone i odkażone.

Już od jakiego czasu w całym stanie bary i restauracje nie mogą obsługiwać klientów wewnątrz swoich lokali. Wszystkie bary i restauracje mają być zamykane o godzinie 23.00 i mogą zostać ponownie otwarte nie wcześniej niż o 6 rano  następnego dnia. Stoliki na zewnątrz powinny być oddalone od siebie o 6 stóp. Obowiązują limity co do ilości osób siedzących przy jednym stoliku. ( max 6 osób)

Urzędnicy stanowi apelują do mieszkańców również o wyeliminowanie spotkań w swoich domach. Pogrzeby zostają ograniczone do 10 członków rodziny, nie licząc personelu.
Sale konferencyjne, bankietowe oraz kluby nie mogą organizować już spotkań towarzyskich.

Wszyscy pracownicy biur i innych przedsiębiorstw, powinni pracować zdalnie, jeśli to tylko możliwe.

Pełną listę obostrzeń, które mają obowiązywać od 20 listopada znajdziecie TUTAJ

AL

Georgia: Odnaleziono tysiące niepoliczonych głosów

 

Od dziś wchodzi w życie zalecenie “stay-at-home”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię