Prawie 80% Amerykanów spędzi Thanksgiving wyłącznie w kręgu najbliższej rodziny

envato

Pomimo obostrzeń wprowadzanych przez władze stanowe w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa a przede wszystkim nakazów pozostania w domach i ograniczenia liczby uczestników podczas zbliżających się Świąt Dziękczynienia dość znaczna część Amerykanów nie zamierza przestrzegać powyższych zaleceń.

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Medyczne Wexnera przy Uniwersytecie Stanowym Ohio, prawie 40 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych zamierza się spotykać podczas tegorocznego okresu świątecznego w grupach powyżej 10 osób.

73 procent respondentów twierdzi, że będzie przestrzegać wytycznych dotyczących zachowania dystansu społecznego. Kolejne 79 %, podkreśla, że święta spędzi wyłącznie w towarzystwie najbliższych domowników.

80 procent osób biorących udział w sondażu zamierza poprosić członków rodziny i przyjaciół, aby nie przyjeżdżali ze świąteczną wizytą, jeżeli podejrzewają, że mogli ulec zakażeniu COVID-19 i wykazują któryś ze symptomów wskazujących na jego obecność.

Jak dodaje Centrum Medyczne Wexnera, 33 % badanych nie ma zamiaru zakładać maseczki ochronnej twarzy podczas kolacji z okazji Thanksgiving a 25 % nie będzie w żaden sposób przestrzegać dystansu społecznego w otoczeniu swojej najbliższej rodziny czy osób które kocha.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię