Od dziś surowe restrykcje w Illinois. Sprawdźcie jakie

Od piątku, 20 listopada w stanie w Illinois będą obowiązywać nowe zaostrzone restrykcje. Kasyna i muzea mają pozostać zamknięte. Supermarkety będą działać przy znacznym ograniczeniu liczby klientów.

Nie jest to jeszcze nakaz pozostania w domach, jednak nowe obostrzenia mają skłonić ludzi do odłożenia spraw, które nie są niezbędne i maksymalnie ograniczyć ich aktywność, podkreśla gubernator J.B. Pritzker.

Od jutra zamknięte zostaną teatry, kasyna, salony gier wideo. Siłownie będą mogły  działać przy 25 proc. obłożeniu, jednak odwołane zostaną zajęcia grupowe w pomieszczeniach zamkniętych. Należy cały czas nosić maski, nawet podczas zajęć indywidualnych.

Zmiany dotkną też duże supermarkety (big – box store). Mogą przyjmować tylko 25 proc. klientów. Sklepy spożywcze i apteki będą pracować przy 50 proc. obłożeniu. Władze stanowe zachęcają jednak, aby w miarę możliwości robić zakupy z opcją dostaw do domu lub odbioru.

Czytaj również: Szkoły w Chicago wznowią zajęcia w klasach. Zobacz od kiedy

Wszystkie salony piękności oraz fryzjerzy mogą przyjmować maksymalnie 25 proc. klientów. Podczas zabiegów i usług fryzjerskich zarówno klient jak i obsługa muszą mieć maski. Zawieszone zostają wszystkie usługi podczas których niemożliwe jest zakrywnie ust i nosa (np. zabiegi na twarz, przycinanie brody).

Masaże i fizjoterapia będzie możliwa, jeśli są ku temu wskazania medyczne. Przerwy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 15 min, tak, aby pomieszczenie w którym przebywa pacjent mogło zostać wywietrzone i odkażone.

Już od jakiego czasu w całym stanie bary i restauracje nie mogą obsługiwać klientów wewnątrz swoich lokali. Wszystkie bary i restauracje mają być zamykane o godzinie 23.00 i mogą zostać ponownie otwarte nie wcześniej niż o 6 rano  następnego dnia. Stoliki na zewnątrz powinny być oddalone od siebie o 6 stóp. Obowiązują sześcioosobowe limity co do ilości osób siedzących przy jednym stoliku.

Urzędnicy stanowi apelują do mieszkańców również o wyeliminowanie spotkań w swoich domach. Pogrzeby zostają ograniczone do 10 członków rodziny, nie licząc personelu.
Sale konferencyjne, bankietowe oraz kluby nie mogą organizować już spotkań towarzyskich.

Wszyscy pracownicy biur i innych przedsiębiorstw, powinni pracować zdalnie, jeśli to tylko możliwe.

Pełną listę obostrzeń, które obowiązują od dziś znajdziecie TUTAJ

AL

Soros kupił akcje jednego z najbardziej tajemniczych gigantów w USA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię