Ostrzeżenie dotyczące podróży podczas Święta Dziękczynienia

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC)   zdecydowanie odradza podróże na Święta Dziękczynienia. Ma to zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W zeszłym tygodniu, w USA odnotowano ponad 1 milion nowych infekcji koronawirusem.

Agencja ostrzega przed odwiedzaniem rodzin i przyjaciół podczas Thanksgiving. W tym krytycznym momencie, CDC zaleca, aby nie podróżować” – powiedział dr Henry Walke, kierownik agencji ds. COVID-19

Walke dodał, że Ci którzy już zdecydują się na podróż powinni robić to „tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe”.  Należy nosić maski we wszystkich miejscach publicznych, utrzymywać dystans społeczny często myć ręce.

Czytaj również: Palenie, a koronawirus. Najnowsze badania

CDC zaleca również, aby podróżni rozważyli, czy osoby, których planują odwiedzić podczas świąt nie są w tzw. grupie wysokiego ryzyka. Należy też sprawdzić czy w miejsu, w ktore chcemy się udać nie obowiązują lokalne wymogi dotyczące kwarantanny. Ponadto, zaleca się unikania podróży pociągami, autobusami oraz samolotami, w tych środkach transportu ciężko jest zachować dystans społeczny.

Agencja podkreśla że najbezpieczniejszym sposobem uczczenia Święta Dziękczynienia w tym roku będzie „świętowanie w domu z ludźmi, z którymi się mieszka na co dzień”, a „spotkania z rodziną i przyjaciółmi, którzy z nami nie mieszkają  mogą znacznie zwiększyć szanse na rozprzestrzenienie  się COVID-19” –  podają wytyczne.

Jeśli jednak zdecydujmy się na święta w gronie osób spoza naszego miejsca zamieszkania powinniśmy nosić maski, zachowywać dystans społeczny , a nawet przybyć ze swoim własnym jedzeniem, talerzami i sztućcami.  Mamy nadzieję, że zamieszczone dziś zalecenia pomogą ludziom świętować tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe  – powiedział dr Henry Walke.

Zaktualizowana wersja wytycznych została opublikowana na stronie CDC w czwartek. Pełną listę można znaleźć TUTAJ

AL

Soros kupił akcje jednego z najbardziej tajemniczych gigantów w USA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię