Test czy kwarantanna? Kolejny stan mocno zaostrza restrykcje dotyczące podróżowania

W ramach walki z koronawirsem, Pensylwania wprowadza obowiązkowe testy dla podróżnych spoza stanu.

Każdy, kto planuje wyjazd do Pensylwanii będzie musiał przedstawić negatywny wynik testu, zrobionego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Jeśli podróżny nie będzie go posiadał, czeka go 14 – dniowa kwarantanna.

Przepis ten dotyczy również mieszkańców Pensylwanii, podróżujących do innych stanów. Przed powrotem do domu muszą wykonać test. „Naprawdę chcemy, żeby ludzie zostali w domu, w swoim domu, przestali podróżować”– powiedziała sekretarz do spraw zdrowia dr Rachel Levine.

Rozporządzenie wchodzi w życie w piątek, 20 listopada i nie dotyczy osób, które dojeżdżają do pracy z innego stanu. Na razie nie jest do końca jasne jak prawo ma być egzekwowane.

Podobne rozporządzenie , choć jeszcze bardziej restrykcyjne, na początku października ogłosił stan Nowy Jork. Każdy kto przyjeżdża do Nowego Jorku, musi pokazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Test musi być wykonany maksymalnie 72 godziny przed podróżą. Następnie po odbyciu 3 dniowej kwarantanny, test należy powtórzyć. Jeśli drugi test będzie negatywny, podróżny nie będzie już podlegał kwarantannie.

Czytaj również: Ostrzeżenie dotyczące podróży podczas Święta Dziękczynienia

W Pensylwanii w ostatnich tygodniach znacznie wzrósł poziom infekcji. Stan notuje ponad  ponad 5000 nowych zakażeń dziennie. To wzrost o ponad 115 proc. w ciągu zaledwie dwóch tygodni. W całym stanie obowiązuje nakaz noszenia masek, limity na spotkania wewnątrz i na zewnątrz oraz spore ograniczenia dotyczący działalności barów i restauracji.

We wtorek ogłoszono również nowe wytyczne dla szpitali i zarekomendowano szkołom wyższym, aby wykonywały testy dla studentów powracających po świętach.

Z kolei Filadelfia planuje zakazać pryzmowania gości wewnątrz lokali gastronomicznych oraz zamknąć kasyna, sale gimnastyczne muzea i biblioteki.

AL

Palenie, a koronawirus. Najnowsze badania

 

Ostrzeżenie dotyczące podróży podczas Święta Dziękczynienia

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię