Bill Gates o „niezaszczepionych” i o tym jak będzie wyglądał świat po pandemii

Bill Gates ocenił, że pandemia koronawirusa będzie miała ogromny wpływ na nasze życie, a zwłaszcza na rynek pracy oraz świat biznesu.

Bill Gates, założyciel Microsoftu, który stał się rzecznikiem zdrowia publicznego, od lat ostrzegał przed możliwością wybuchu pandemii. Od jakiego czasu regularnie zabiera głos w sprawie pandemii koronawirusa.  Fundacja Billa Gatesa i jego żony Melindy wpiera również Światową Organizacje Zdrowia.

Bill Gates od jakiegoś czasu wspólnie z Rashidą Jones nagrywa podcasty, w których rozmawia ze znanymi osobami o sytuacji epidemicznej na świecie. W jednym z wywiadów Gates stwierdził, że po pandemii koronawirusa nic już nie będzie takie same, a nasze życie niewątpliwie się zmieni.

Czytaj również: Ostrzeżenie dotyczące podróży podczas Święta Dziękczynienia

Z prognoz miliardera wynika, że koronawirus na zawsze zmieni rynek pracy i świat biznesu. Jego zdaniem podróże służbowe zmniejszą się o około 50 proc, a  jedna trzecia pracowników na stałe przejdzie na zdalny tryb pracy. Konferencje i spotkania biznesowe częsiej będą odbywąc sie za pomocą komuniktorów.

Najbardziej jednak szokuje opinie miliardera na temat osób, które nie zdecydują się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Gates jest pewien, że ci którzy się nie zaszczepią, nie będą mogli liczyć na powrót do normalnego życia społecznego, a nawet mogą mieć zakaz podróżowania po świecie. Całkiem możliwe, że takie osoby będą nawet prześladowane, nie tylko ze strony ich pracodawców i właścicieli obiektów usługowych, ale również ludzi zaszczepionych.

Bill Gates, podobnie jak doktor Fauci uważa, że nawet po pojawieniu się szczepionki nie wszystko wróci do normy, przynajmniej przez jakiś czas. W październiku przekazał swoją ponurą wizję tego co będzie działo się w najbliższych miesiącach. Uważa, że mimo działań rządów mających zahamować rozwój pandemii za rok wciąż jeszcze nie będzie powrotu normalności. “Wolne tempo globalnej reakcji oznacza, że jesienią  2021 roku nie wrócimy do normalnego życia”. – powiedział  w wywiadzie dla Yahoo Finance.

Jednak miliarder optymistycznie zasugerował, że sytuacja do tego czasu znacznie się poprawi. “Myślę, że sytuacja bardzo się zmieni i i będzie bliższa normy niż obecnie”.

AL

Test czy kwarantanna? Kolejny stan mocno zaostrza restrykcje dotyczące podróżowania

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię