Producent znanych czekoladek Ferrero planuje budowę fabryki w Illinois

Trzecia co do wielkości firma cukiernicza na świecie planuje budowę fabryki czekolady o wartości 75 milionów dolarów w Bloomington w Illinois.

Prace budowlane rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Nowa fabryka doda 70 000 stóp kwadratowych do istniejącego już obiektu Ferrero o powierzchni 226 000 stóp kwadratowych. W murach nowego obiektu zatrudnienie znajdzie ponad 50 pracowników.

„Jako firma rodzinna jesteśmy dumni z długiego doświadczenia w inwestycjach w lokalną infrastrukturę produkcyjną w ciągu ostatnich 70 lat. Dlatego z przyjemnością ogłaszamy, że rozpoczynamy budowę pierwszego centrum produkcji czekolady Ferrero w Ameryce Północnej”, powiedział Giovanni Ferrero, prezes zarządu Grupy Ferrero.

Ferrero weszło na rynek amerykański w 1969 roku z miętówkami Tic Tac. Nowe centrum produkcyjne będzie rozszerzeniem Ferrero Bloomington. Firma w nowej hali produkcyjnej zacznie produkcję czekolady Crunch, 100Grand, SnoCaps, Raisinets, Goobers, Ferrero Rocher i innych produktów Ferrero.

„To wspaniała wiadomość dla naszego miasta i naszego regionu” – powiedział burmistrz Bloomington Tari Renner. „Jesteśmy wdzięczni Ferrero, że wybrał Bloomington w stanie Illinois na pierwszą fabrykę czekolady Ferrero w Ameryce Północnej! Fantastyczny projekt rozwoju gospodarczego dla naszej społeczności ”.

„Illinois jest tak dumne, że może powitać pierwsze centrum produkcji czekolady Ferrero poza Europą” – powiedział gubernator JB Pritzker. „To inwestycja w ludzi i społeczność Bloomington – a moja administracja jest dumna z tego, że Ferrero jest partnerem społeczności w tej strefie przedsiębiorczości, pobudzając nowe miejsca pracy i rozwój gospodarczy”.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię