Najtańsze kraje do życia

Wyjazd z kraju i zamieszkanie za granicą nie zawsze jest łatwą decyzją, ale dla Amerykanów poszukujących niższych kosztów życia mieszkanie za granicą może być ciekawą opcją. Nie tylko koszty utrzymania i mieszkania w wielu krajach są dużo niższe niż w Stanach Zjednoczonych, ale również koszty medyczne.

W miastach w całych Stanach Zjednoczonych wynajęcie nieruchomości poniżej 1000 dolarów miesięcznie jest praktycznie niemożliwe. Dane ze strony Apartment Guide pokazują, że przeciętne jednopokojowe mieszkanie w USA kosztuje około 1600 dolarów miesięcznie.

Strona InterNations przeprowadziła ankietę wśród emigrantów na temat kosztów utrzymania i mieszkań w 50 największych miastach świata. Oto pięć miast poza Stanami Zjednoczonymi, które uzyskały najwyższe oceny pod względem kosztów mieszkaniowych jak i osobistych wydatków ekspatów.

1. Miasto Panama, Panama

To miasto port nad Oceanem Spokojnym jest ośrodkiem naukowym, turystycznym i biznesowym kraju. Miejsce dla miłośników natury i historii.

  • Odsetek badanych przyjezdnych zadowolonych ze swoich finansów: 68%
  • Wynajem mieszkania z jedną sypialnią w mieście to koszt około 838,89 dolarów
  • Typowe koszty miesięczne (inne niż czynsz) dla jednej osoby: 745,47 dolarów

 

2. Tajpej, Tajwan    

                             

Tajpej zostało założone w 1708 przez imigrantów z południowo-wschodnich prowincji chińskich. Miasto leży w strefie klimatów zwrotnikowych, z odmianą wilgotną i silnie zaznaczoną cyrkulacją monsunową.

3. Bangkok, Tajlandia

Tajlandia to stosunkowo niedrogi kraj. Nawet w największym mieście – Bangkoku, można wynająć mieszkanie za mniej niż 700 USD miesięcznie.

  • Odsetek badanych przyjezdnych zadowolonych ze swoich finansów: 63%
  • Wynajem mieszkania z jedną sypialnią w mieście: 665,44 dolarów
  • Typowe koszty miesięczne (inne niż czynsz) dla jednej osoby: 643,54 dolarów
  • Czytaj również: Ciekawostki na temat Los Angeles

4. Kuala Lumpur, Malezja

Stolica Malezji jest przystępna cenowo w porównaniu z wieloma miastami amerykańskimi i europejskimi. Miasto ma zarówno kwitnące centrum biznesowe, jak i wspaniałą przyrodę, co czyni go idealną bazą wypadową.

5. Miasto Ho Chi Minh, Wietnam

Dawniej Sajgon, znajduje się na południu Wietnamu. Miasto Ho Chi Minh jest gospodarczym i finansowym centrum Wietnamu i odgrywa ważną rolę w rozwoju kultury tego kraju.

  • Odsetek badanych przyjezdnych zadowolonych ze swoich finansów: 77%
  • Wynajem mieszkania jednosypialniowego w mieście: 560,86 dolarów
  • Typowe koszty miesięczne (inne niż czynsz) dla jednej osoby: 462,62 dolarów

ZSS

Kraje, w których emigranci są najszczęśliwsi

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię