Unikaj tych miejsc podczas pandemii

Samolot, restauracja, a może siłownia? Gdzie najłatwiej złapać koronawirusa? Doktor Fauci od miesięcy radzi jak uniknąć infekcji. Zdecydowanie większe zagrożenie jest w pomieszczeniach zamkniętych, niż na świeżym powietrzu.

Jak podkreśla doktor Fauci, aby uchronić się przed koronawirusem należy nosić maski, stosować dystans społeczny, unikać tłoku oraz często myć i dezynfekować ręce. Ważne jest, aby unikać przebywania w pomieszczeniach zamkniętych z innymi.

Ponadto wirusolog wymienia miejsca, które sam omija i radzi innym, aby robili to samo. Należą do nich:

1.Restauracje

„Jeśli jesteśmy w strefie, gdzie jest dużo infekcji, czułbym się dość niezręcznie idąc do  restauracji. Zwłaszcza gdyby pracowała na pełnych obrotach” – powiedział Fauci.

2. Transport publiczny

„Wszystko zależy od  indywidualnych okoliczności. Jeśli jesteś w najwyższej grupie ryzyka, najlepiej nie podróżuj wcale” – powiedział Fauci, zapytany o transport publiczny. „A jeśli musisz i masz taką możliwość najlepiej podróżuj samochodem, unikaj zatłoczonego metra lub autobusu”

3.Samoloty 

Fauci podkreśla , że ludzie z grupy  wysokiego ryzyka, jak on sam – ma 79 lat, powinni unikać latania samolotem. Jednak „jeśli masz 25 lat i  nie znajdujesz się w grupie ryzyka to sytuacja wygląda już trochę inaczej”.

4. Bary 

Często okazują się siedliskiem koronawirusa, ponieważ podczas jedzenia i picia musimy zdjąć maskę. „Są naprawdę problematyczne. Duża ilość zakażeń miała miejsce w zatłoczonych barach – powiedział Fauci. „Kiedyś sam lubiłem  tam zjeść hamburgera i napić się piwa. Niestety kiedy siedzisz przy barze ludzie pochylają się nad Tobą lub siedzą tuż obok, a w obecnej sytuacji kiedy wirus może być w powietrzu przestaje to być zabawne”.

AL

Czy ozdrowieńcy mogą nadal zakażać?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię