Czy Illinois złagodzi restrykcje?

0
341

W Illinois spada dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem. Dziś stan zanotował 6190 nowych przypadków i 85 zgonów.

Jeśli tendencja spadkowa utrzyma się to się, Chicago może być jednym z pierwszych regionów w stanie Illinois, który może wycofać ostrzejsze restrykcje, wprowadzone 10 dni temu.

Mimo optymistycznych wieści urzędnicy służby zdrowia ostrzegają, że efekt może być krótkotrwały, gdyż spodziewany jest wzrost liczby przypadków związany z obchodami Święto Dziękczynienia. W ciągu następnych kilku tygodni możemy spodziewać się ponownego skoku.

Kiedy 10 dni temu gubernator J.B. Pritzker wprowadził bardziej rygorystyczne ograniczenia w całym stanie, zaznaczył że region będzie mógł przejść do mniej rygorystycznych ograniczeń, jeżeli przez trzy kolejne dni będzie występować dodatni wynik testów poniżej 12%, a spadek hospitalizacji utrzyma się przez 7 z 10 dni.

Chicago od poniedziałku spełnia wymogi dotyczące procentu pozytywnych testów. Odnotowało też spadek liczby hospitalizacji przez cztery z siedmiu dni. Jeśli te tendencje utrzymają się, Chicago teoretycznie mogłoby przejść na “poziom 2” w ciągu trzech kolejnych dni. Pozwoliłoby to na ponowne otwarcie muzeów i obiektów rozrywkowych, a także zwiększenie limitów pojemności. Ograniczenia w zakresie spożywania posiłków w lokalach gastronomicznych pozostałyby niezmienione.

W poniedziałek w całym stanie całym stanie odnotowano 6190 nowych przypadków Covid-19, a także 85 dodatkowych zgonów związanych z koronaawirusem. Od tygodnia zaczęła spadać liczba hospitalizacji. W niedzielę wieczorem w szpitalach znajdowało się 5 849 pacjentów,  w tym 1 217  przebywało na intensywnej terapii, a 715 po respiratorami.

AL

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię