Bez kwarantanny do Chicago tylko z 3 stanów

0
534

Tylko trzy stany nie znalazły się na liście stanów, z których podróżujący do Chicago będą musieli poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

Rozprządzenie dotyczy osób przyjeżdżających z obszaru uważanego za obszar “wysokiego ryzyka” i ma na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa.

Według uaktualnionej we wtorek listy, każda osoba przybywająca ze stanu lub terytorium Stanów Zjednoczonych innego,niż Vermont, Maine lub Hawaje będzie musiała poddać się kwarantannie przez 14 dni lub ewentualnie poddać się testowi na koronawirusa.

Samokwarantanna jest wymagana po przybyciu z któregokolwiek z 19 stanów oznaczonych obecnie jako “czerwone”. Liczba zakażeń w tych stanach jest wyższa niż w Chicago.

W pozostałych “pomarańczowych” stanach, w których notuje się niższą liczbę przypadków niż w Chicago można uniknąć kwarantanny, jeśli w ciągu 72 godzin od przybycia do miasta wynik badania na obecność koronawirusa będzie negatywny.

Urzędnicy miejscy nadal odradzają wszelkie podróże po Stanach Zjednoczonych. Eksperci oszczegają przed potencjalnym wzrośtem liczby nowych przypadków COVID-19, po Święcie Dziękczynienia. Egzekwowanie nakazu jest ograniczone, ale jeśli naruszenie zostanie udowodnione, za złamanie grozi grzywna w wysokości od 100 do 500 dolarów dziennie, w sumie do 7000 dolarów.

Zaktualizowana lista wchodzi w życie w piątek rano.

“Czerwone” stany – wymagają 14-dniowej kwarantanny:

Alaska, Kolorado, Idaho, Indiana, Iowa, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Nevada, Nowy Meksyk, Północna Dakota, Ohio, Oklahoma, Rhode Island, Południowa Dakota, Utah, Wisconsin, Wyoming.

Stany “pomarańczowe” wymagają 14-dniowej samokwarantanny lub negatywnego wyniku testu, uzyskanego maksymalnie na 72 godziny przed przybyciem do miasta.

Alabama, Arizona, Arkansas, Kalifornia, Connecticut, Delaware, Dystrykt Kolumbii,  Floryda, Georgia, Kentucky, Louisiana, Maryland, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Missouri, New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork, Karolina Północna, Oregon, Pennsylvania, Puerto Rico, Karolina Południowa, Tennessee, Texas, Virginia, Waszyngton, West Virginia

AL

Tajemniczy monolit zniknął z pustyni w Utah. Pojawił się w Europie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię