Prezydent Trump nie odpuszcza. Oświadczenie

0
1088

Prezydent Donald Trump po raz kolejny oświadczył, że podczas listopadowych wyborów doszło do oszustw na wielka skalę i wyraził przekonanie, że to jemu, a nie Joe Bidenowi, należy się zwycięstwo. Wystąpienie prezydenta miało miejsce dzień po tym, jak prokurator generalny zapewnił, że podczas głosowania nie stwierdzono poważnych nieprawidłowości.

W trwającym 46 minut nagraniu wideo zamieszczonym na Facebooku Donald Trump powtórzył tezy jakie jego zwolennicy głoszą od miesiąca – że maszyny do głosowania zmieniały wyniki, że dokładano kart do głosowania i że doszło do skoordynowanej akcji przeciwko niemu. “Powiedzieli mojemu rywalowi, by trzymał się z dala od wyborów i nie prowadził kampanii bo go nie potrzebują. Zachowywali się tak jakby z góry znali wynik” – mówił prezydent USA.

Mimo twierdzeń Donalda Trumpa o fałszerstwach i manipulacjach jego prawnicy przegrali ponad 30 procesów sądowych lub sami wycofali pozwy (kilka nowych zostało złożonych w ostatnich dniach) a prokuratorzy federalni nie znaleźli dowodów na masowe oszustwa.

Nominowany przez prezydenta Trumpa prokurator generalny William Barr stwierdził, że doniesienia o nieprawidłowościach miały jednostkowy charakter a twierdzenia o zmianie wyników przy użyciu maszyn do głosowania nie potwierdziły się. Wczoraj republikański sekretarz stanu Georgia Brat Raffensperger poinformował, że pracownicy komisji wyborczych otrzymują groźby i wezwał prezydenta Trumpa i jego zwolenników do zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Według danych ze stanowych komisji wyborczych, wybory prezydenckie w USA wygrał Joe Biden uzyskując o 7 milionów głosów więcej od Donalda Trumpa. Kandydat demokratów zdobył 306 głosów elektorskich, podczas gdy obecny prezydent 232.

IAR

J.B. Pritzker ostrzega przed podróżami do innych stanów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię