Morawiecki: “Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień”

0
202
print screen/Kancelaria Premiera/FB

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce nie będą obowiązkowe. Szef rządu napisał o tym na Facebooku.

“Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień, ale za ich pomocą chcemy osiągnąć jedno – ochronić przed wirusem wszystkich Polaków” – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział, że “planowane na początek przyszłego roku rozpoczęcie szczepień na COVID-19 to ogromna zdrowotna operacja logistyczna”. “Będzie ona poprzedzona kampanią informacyjną, która zapewni Państwu wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego procesu i, na co liczę najbardziej, rozwieje wszelkie obawy i nieprawdziwe informacje”.

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną:

🔵 pracownicy służby zdrowia
🔵 mieszkańcy DPS i pacjenci ZOL
🔵 osoby w wieku 60+
🔵 służby pracujące przy COVID-19

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Środa, 2 grudnia 2020

 

Szef rządu poinformował, że szczepienia będą darmowe. W pierwszej kolejności zaszczepić będą się mogli seniorzy powyżej 60 roku życia oraz pracownicy służby zdrowia i służb mundurowych. Jutro rusza rejestracja placówek, które będą przeprowadzać szczepienia.

Luty lub marzec to – jak mówił dziś premier – możliwe terminy rozpoczęcia szczepień na koronawirusa w Polsce. Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że proces rozpocznie się jak najwcześniej. Wszystko zależy od terminu dopuszczenia szczepionki – wyjaśnił.
Polski rząd zamówił 45 milionów dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi w trzech firmach farmaceutycznych: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson oraz AstraZeneca.

 

IAR,FB

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię