Pół miliona ofiar do kwietnia

Depressed Medical Worker in Hospital During Covid19 Pandemic

Mimo wdrożenia programu szczepień przeciwko koronawirusowi w kwietniu całkowita liczba ofiar COVID-19 w Stanach Zjednoczonych przekroczy pół miliona.

Tak przewiduje amerykański instytut zajmujący się badaniem sytuacji związanej z opieką medyczną. Eksperci twierdzą, że część osób można uratować skuteczniej egzekwując nakaz noszenia maseczek i precyzyjnie docierając z podawaniem szczepionki do ludzi z grupy najwyższego ryzyka.

W swojej najnowszej prognozie naukowcy z instytutu działającego na Uniwersytecie Waszyngtońskim w Seattle uwzględnili pojawienie się szczepionki na koronawirusa, którą pierwsi Amerykanie mają otrzymać przed świętami. Zdaniem ekspertów, program szczepień przyczyni się do spowolnienia tempa rozprzestrzeniania się wirusa, ale do 1 kwietnia przyszłego roku pozwoli uchronić przed śmiercią jedynie 9 tysięcy osób.

Kolejne 14 tysięcy osób może uratować bardziej precyzyjne szczepienie, przede wszystkim osób z grup najwyższego ryzyka. Według specjalistów, gdyby z masek zaczęło korzystać 95 procent społeczeństwa, to pozwoliłoby to uchronić przed śmiercią następne 66 tysięcy ludzi.

Czytaj również: Kolejny stan przywraca surowe restrykcje

Eksperci spodziewają się, że program szczepień będzie nabierał tempa z każdym miesiącem, ale mimo to przewidują, że do 1 kwietnia liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w USA sięgnie 539 tysięcy.

To oznacza prawie podwojenie liczby zgonów, bo do tej pory na COVID-19 zmarło w Stanach Zjednoczonych ponad 280 tysięcy osób. Przedstawiony scenariusz jest najbardziej prawdopodobnym, ale nie jedynym, który rozważają badacze z IHME. Przy założeniu, że gubernatorzy stanowi zaczną stopniowo luzować restrykcje epidemiczne, liczba ofiar śmiertelnych do 1 kwietnia może sięgnąć 770 tysięcy.  Według naukowców, do końca listopada wirusem zakaziło się około 15 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

IAR

https://amerykapopolsku.com/2020/12/06/prawnik-trumpa-rudy-giuliani-trafil-do-szpitala/

 

Kolejny stan przywraca surowe restrykcje

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię