Prawnik Trumpa Rudy Giuliani trafił do szpitala

Fot. Wikipedia

Reprezentujący prezydenta Donalda Trumpa prawnik Rudy Giuliani zachorował na Covid-19. Według amerykańskich mediów, wczoraj trafił do szpitala w Waszyngtonie.

Giuliani stał na czele batalii prawnej zmierzającej do unieważnienia zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich. O chorobie swego prawnika poinformował na Twitterze Donald Trump. „Wracaj szybko do zdrowia, Rudy. Będziemy działać dalej” – napisał prezydent USA.

Później amerykańskie media podały, że 76-letni prawnik został przyjęty do szpitala Georgetown University Medical Center w stolicy Stanów Zjednoczonych. Jego stan zdrowia nie jest znany.

Czytaj również: Kolejny stan przywraca surowe restrykcje

Rudy Giuliani jest jednym z najbliższych współpracowników Donalda Trumpa. Wraz z przedstawicielami Partii Republikańskiej złożył dziesiątki pozwów sądowych w sprawie rzekomych oszustw wyborczych. Niemal wszystkie pozwy zostały odrzucone przez sądy różnych instancji jako bezpodstawne. W ostatnich dniach Giuliani apelował do parlamentów stanów, które przesądziły o wyniku wyborów, by wskazały na Donalda Trumpa jako na zwycięzcę głosowania, ponieważ wybory zostały zmanipulowane. Starania te także jak dotąd nie przyniosły efektów.

Podczas wielu spotkań odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach Giuliani pojawiał się bez maseczki. Doradczyni prezydenta USA Jenna Ellis oświadczyła, że choroba Rudy’ego Giulianiego nie wpłynie na prace zespołu prawników Donalda Trumpa.

IAR, Twitter

Pół miliona ofiar do kwietnia

 

Kolejny stan przywraca surowe restrykcje

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię