Odrzucono pozwy o unieważnienie głosowania w Georgii i Michigan

Okręgowe sądy federalne w Georgii i Michigan odrzuciły pozwy, w których próbowano unieważnić wygraną Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Pozwy złożyła była prokurator federalna Sidney Powell. Argumentowała ona , że starający się o reelekcję prezydent padł ofiarą masowych oszustw spowodowanych używaniem w tych stanach maszyn do głosowania Dominion.

Sądy okręgowe nie przyjęły pozwów do rozpatrzenia. Nie odniosły się również do zasadności roszczenia wskazując, ze zgodnie z orzeczeniem federalnego sądu apelacyjnego sądy federalne nie zajmują się skargami wyborczymi.

Czytaj również: Transmitował na żywo śmierć swojej dziewczyny 

Władze Georgii dziś ponownie zatwierdziły wynik wyborów prezydenckich i wygraną w tym stanie kandydata Demokratów Joe Bidena. W sumie w tym stanie głosy liczono trzykrotnie ze względu na niewielką różnicę w wynikach kandydatów.

Donald Trump jest nadal przekonany o swojej wygranej w wyborach. Prezydent Stanów Zjednoczonych wczoraj wziął udział w wiecu w mieście Valdosta w stanie Georgia. Było to jego pierwsze tego typu spotkanie z sympatykami od czasu wyborów. Prezydent Donald Trump uważa, że wyniki listopadowego głosowania zostały sfałszowane. „Mam nadzieję, że nasi ustawodawcy i Sąd Najwyższy włączą się i uratują nasz kraj” – mówił.
Głosowanie w Kolegium Elektorskim, podczas którego formalnie zostanie wybrany prezydent, zaplanowano na 14 grudnia.

IAR

Odrzucono pozwy o unieważnienie głosowania w Georgii i Michigan

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię