Federalna Agencja Żywności i Leków zaopiniowała szczepionkę firm Pfizer i BioNTech

Szczepionka przeciwko koronawirusowi firm Pfizer i BioNTech została pozytywnie zaopiniowana przez amerykańską Federalną Agencja Żywności i Leków. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu szczepionka zostanie zatwierdzona do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych.

Analiza przeprowadzona przez ekspertów Federalnej Agencji Żywności i Leków wykazała, że szczepionka przeciwko COVID-19 znacząco redukuje ryzyko zakażenia siedem dni po zastosowaniu drugiej dawki. Pewien rodzaj ochrony przed koronawirusem uzyskuje się jednak nawet po pierwszym szczepieniu. W przypadku zakażenia patogenem przebieg choroby jest znacznie łagodniejszy. Najbardziej powszechne reakcje uboczne szczepionki to zmęczenie, ból głowy, bóle mięśni i stawów. Poważne skutki uboczne należały jednak do rzadkości.

Czytaj rownież: Awokado może spowodować kalectwo. 

Szczepionka Pfizer i BioNTech zostanie poddana ocenie kolejnego zespołu ekspertów w najbliższy czwartek. Jeśli uzyska pozytywną ocenę, nic nie będzie stać na przeszkodzie, by została zatwierdzona do dystrybucji. Druga szczepionka – zgłoszona do rejestracji w USA przez firmę Moderna – przejdzie podobny proces analiz w przyszłym tygodniu. Według ekspertów do końca tego roku pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 otrzyma 20 milionów Amerykanów.

IAR

Awokado może spowodować kalectwo. Znamy szczegóły

 

Odrzucono pozwy o unieważnienie głosowania w Georgii i Michigan

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię