Do policji tylko z dyplomem?

Illinois, New Jersey i Dakota Północna już wymagają od przyszłych funkcjonariuszy ukończenia co najmniej dwóch lat studiów. Kalifornia idzie o krok dalej.

W Kalifornii powstał projekt ustawy, która nakazuje, aby wszyscy lokalni jak i stanowi policjanci mieli ukończone co najmniej 25 lat i cztery lata studiów (bachelor degree). Ma to pomóc w stworzeniu bardziej odpowiedzialnych i mniej brutalnych oddziałów policji w tym stanie.

„Ten projekt ustawy opiera się na latach badańChcemy, aby w naszej społeczności i zakładach karnych pracowali tylko ci funkcjonariusze, którzy są w stanie podejmować decyzje na wysokim szczeblu i odnaleźć się w napiętych sytuacjach – powiedział demokrata  Jones-Sawyer.

Projekt ustawy powołuje się na co najmniej sześć źródeł, w tym badanie przeprowadzone 2007 roku, w którym stwierdzono, że oficerowie, którzy ukończyli wyższe studia są mniej skłonni do używania siły fizycznej niż funkcjonariusze, którzy ukończyli tylko liceum.

W innych krajach wymóg wyższych studiów od policjantów staje się normą. W Anglii i Walii od tego roku od funkcjonariuszy wymaga się czterech lat studiów. Również Dania, Norwegia, Finlandia i Szwecja wymagają, aby oprócz szkolenia posiadali wykształcenie wyższe.

Momo, że Stanom Zjednoczonym daleko do tych standardów, Illinois, New Jersey i Dakota Północna wymagają od funkcjonariuszy stanowych ukończenia przynajmniej dwóch lat college’u.W USA, większość stanów rekrutuje kandydatów pomiędzy 18 a 21 rokiem życia, więc jeśli w Kalifornii weszlaby w życie wyżej wspomniana ustawa, to miałaby ona najstarszych policjantów rekrutów.

Czytaj również: Biały Dom nakazał szefowi FDA zatwierdzić szczepionkę lub podać się do dymisji

W 2017 roku, dr Christina Gardiner, profesor sądownictwa karnego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Fullerton, przeprowadziła największe badanie pozarządowe, analizujące wpływ szkolnictwa wyższego na policję w Stanach Zjednoczonych. Jej badania, które objęły 958 organów ścigania we wszystkich 50 stanach. Wykazały, że oficerowie z wyższym wykształceniem często wyróżniają się w krytycznych obszarach swojej pracy, szczególnie w pisaniu sprawozdań.

„To ważne, ponieważ policjanci po studiach są naprawdę lepszymi autorami raportów, co może przekładać się na lepiej prowadzone śledztwa, wnoszenie spraw do sądu wyższej instancji, mniej fałszywych zeznań lub błędnych wyroków skazujących, oraz bardziej skuteczne ściganie” – powiedział Gardiner w VICE News.

Badania wykazały również, że oficerowie z wyższym wykształceniem są bardziej skłonni do przyjmowania zmian w wydziałach, zwłaszcza nowych metod i technologii policyjnych.

Mimo, iż wyższego wykształcenia wymaga tylko jeden procent wydziałów policji w USA, obecnie coraz więcej policjantów ma dyplom. Badanie wykazało, że średnio 30,2% policjantów ma czteroletnie wykształcenie wyższe, podczas gdy w w 1974 roku było to 8,9%.

AL

źródło: VICE News

Republikańscy kongresmeni i prokuratorzy chcą anulować zwycięstwa Bidena w czterech stanach

Biały Dom nakazał szefowi FDA zatwierdzić szczepionkę lub podać się do dymisji

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię