Joe Biden i Kamala Harris otrzymali nagrodę „Człowiek roku” tygodnika „Time”

„Człowiekiem roku” amerykańskiego tygodnika „Time” ogłoszeni zostali w czwartek zwycięzcy listopadowych wyborów prezydenckich, Joe Biden i Kamala Harris.

Redaktor naczelny „Time” Edward Felsenthal powiedział, że otrzymali oni nagrodę za to, że „zmienili amerykańską historię, pokazując, że siła empatii jest większa niż furie podziałów”.

„Biden miał wizję, nadał ton i zdobył nominację. Ale wiedział też, czego nie może zaoferować, czego 78-letni biały mężczyzna nigdy nie zapewni: generacyjnej zmiany, świeżej perspektywy i uosobienia różnorodności Ameryki. Dlatego potrzebował Kamali Harris” – napisał „Time”, przedstawiając tegorocznych zwycięzców.

„Wiceprezydent nigdy nie był kobietą, Afroamerykanką lub Amerykanką pochodzenia azjatyckiego” – dodał „Time”

 

Nazwiska przekazał amerykański muzyk rockowy Bruce Springsteen. W nagraniu użyto ujęcia z  pustego warszawskiego Placu Zamkowego oraz Krakowskiego Przedmieścia. Nagranie pochodzi z okresu epidemii.

Para Demokratów pokonała trzech innych finalistów, prezydenta Donalda Trumpa, Antoniego Fauciego oraz osoby walczące z koronawirusa na tzw. „pierwszej linii”.

Tygodnik „Times” od 1927 roku wybiera człowieka roku. W ostatnich latach wyróżnienia otrzymali m.im papież Franciszek, Barack Obama i Donald Trump. W 2019 roku na okładce tygodnika TIME znalazła się szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg.

AL

Republikańscy kongresmeni i prokuratorzy chcą anulować zwycięstwa Bidena w czterech stanach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię