Włochy pożegnały Paolo Rossiego

W katedrze w Vicenzy na północy Włoch pożegnano Paolo Rossiego. Zmarły w czwartek piłkarz poprowadził reprezentację Włoch do trzeciego mistrzostwa świata podczas mundialu w Hiszpanii w 1982 roku.

We mszy pogrzebowej, z powodu restrykcji epidemicznych, uczestniczyło 250 osób. Trumnę z ciałem sportowca nieśli jego przyjaciele z reprezentacji, m.in. Bruno Conti, Beppe Bergomi i Marco Tardelii. Byli Roberto Baggio i Paolo Maldini. Na trumnie leżała niebieska koszulka z numerem 20, w której Rossi grał w reprezentacji.

Setki osób zebrały się także pod świątynią, a ceremonię transmitowano w telewizji. Przed katedrą ustawiono również dużą replikę tytułowej strony słynnej „Gazetta dello Sport”, informującej o historycznym triumfie Włochów nad reprezentacją RFN w finale turnieju 1982 roku.Trumnę z ciałem Paolo Rossiego wystawiono wczoraj na stadionie miejscowego klubu, by mogły go pożegnać tysiące miłośników piłki nożnej.

Podczas mistrzostw świata w 1982 Paolo Rossi strzelił sześć bramek. Przed finałem z RFN, w którym raz wpisał się na listę strzelców, strzelił hat-tricka Brazylijczykom w wygranym 3:2 spotkaniu. W półfinale punktował dwa razy przeciwko Polsce, która ostatecznie zajęła w turnieju trzecie miejsce. W tym samym roku został również nagrodzony Złotą Piłką.

Paolo Rossi zmarł w wieku 64 lat po długiej walce z chorobą. Żona sportowca poinformowała, że zostanie on skremowany i pochowany w rodzinnej Toskanii.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię