Korea Północna ostrzega mieszkających tam obcokrajowców przed zabawami na śniegu

Korea Północna, która utrzymuje, że jest państwem wolnym od koronawirusa – tym razem ostrzega mieszkających tam obcokrajowców przed zabawami na śniegu.

Według północnokoreańskich władz koronawirus może bowiem utrzymywać się właśnie na płatkach śniegu. Wcześniej północnokoreańskie władze ostrzegały przed kontaktem z ptakami migrującymi na zimę, a nawet przed nawiewanym z terytorium Chin pustynnym pyłem. Zdaniem tamtejszych naukowców, ptaki, pył a obecnie także śnieg – to czynniki które mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Portal „NK News” dotarł do dokumentu północnokoreańskiego MSZ skierowanego do nielicznych placówek dyplomatycznych w Pjongjangu, w którym przestrzega się obcokrajowców przed zabawami na śniegu, ze względu na zagrożenie zakażenia koronawirusem. Ten sposób transmisji koronawirusa nie ma jednak potwierdzenia w literaturze fachowej na świecie.

Niezależni eksperci uważają też, że w Korei Północnej co najmniej kilkaset osób przebywało na kwarantannie w związku z podejrzeniem zakażenia. Oficjalnie Pjongjang utrzymuje, że w Korei Północnej nie stwierdzono żadnego przypadku Covid-19.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię