Nie żyje Piotr Machalica

Zmarł Piotr Machalica. Miał 65 lat. O śmierci aktora poinformawała Krystyna Janda. Napisała, że odszedł wielki przyjaciel, kolega, wspaniały człowiek i cudowny artysta.

? Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny…

Opublikowany przez Jandę Jolantą Krystyną Niedziela, 13 grudnia 2020

Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 ukończył warszawską PWST. Był aktorem teatralnym i filmowym. Wykonywał też piosenki aktorskie. Został nagrodzony między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 roku. Najpierw był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, później z teatrami Krystyny Jandy – Teatrem Polonia, a także Och Teatrem. Grał w wielu znanych filmach (m.in. „Sztuka kochania”, „Zabij mnie glino”, „Dzień świra”).

Machalica pochodził z rodziny aktorskiej. Jego ojcem był Henryk Machalica. Miał dwóch starszych braci bliźniaków: Krzysztofa, instruktora sportowego Zastalu Zielona Góra i Aleksandra, aktora Poznańskiego Teatru Nowego, oraz dwie przyrodnie siostry. Informację o śmierci aktora opublikowano również na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Opublikowany przez Piotra Machalicę Niedziela, 13 grudnia 2020

Prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze, że zmarły dziś w nocy Piotr Machalica „swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji”. Aktor zmarł w wieku 65 lat.
„Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica – wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień. RiP” – czytamy na twitterowym koncie prezydenta Polski.

Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 ukończył warszawską PWST. Był aktorem teatralnym i filmowym. Wykonywał też piosenki aktorskie. Został nagrodzony między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 roku.

Jak donosi „Fakt” aktor zmarł na koronowirusa. Z informacji zamieszczonych na łamach portalu wynika, że Krystyna Janda informowała wcześniej, że aktor trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Janda dodała wtedy, że jego stan był ciężki i aktor był nieprzytomny. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej i miał on leżeć pod respiratorem. Informacja została zamieszona na Facebooku, jednak aktorka usunęła ją po pewnym czasie.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię