Bankrutują amerykańskie restauracje. Liczby zatrważają

Seating in a Business Closed for the Night

W ciągu najbliższych tygodni z powodu pandemii na stałe  w USA zamknie się 10 tysięcy restauracji –  wynika z najnowszych danych. W sumie w roku 2020 upadło już 110 tysięcy lokali.

National Restaurant Association zaapelowało do Kongresu o przekazanie dodatkowych środków na pomoc tej branży. Organizacja podała, że aż 10 tysięcy restauracji może zostać zamkniętych w ciągu najbliższych trzech tygodni. Do tej pory upadek ogłosiło 110 tysięcy, co daje aż 17 procent w skali kraju.

Grupa opublikowała wyniki badania przeprowadzonego wśród 6 tysięcy właścicieli  restauracji. Wynika z niego, że 87 procent lokali świadczących pełne usługi odnotowało średnio 36 procentowy spadek przychodów, a 83 proc. przewiduje, że sprzedaż w ciągu najbliższych trzech miesięcy sprzedaż jeszcze spadnie, ponieważ wirus nadal nęka Stany Zjednoczone.

„Krótko mówiąc branża restauracyjna po prostu nie może dłużej czekać na pomoc” – powiedział Sean Kennedy, wiceprezes grupy zrzeszającej restauratorów. Opowiada się on kompromisem między konkurującymi ze sobą propozycjami demokratów i republikanów. Wyraził również nadzieję na większy pakiet stymulujący gospodarkę pod rządami nadchodzącej administracji Bidena.

Dashboard CNN Business, wskazał, że spadek rezerwacji w restauracjach podczas pandemii wyniósł 70 proc.  Biznes nieco ożywił się we wrześniu, jednak od tamtej pory notuje kolejne spadki.  Ograniczenia ilości osób, zakaz serwowania posiłków wewnątrz lokali oraz godziny policyjne, spustoszyły branżę. Nie tylko małe rodzinne biznesy borykają się z problemami, wiele ogólnokrajowych sieci złożyło wnioski o upadłość, co doprowadziło do zamknięcia setek lokalizacji.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię