Czy prezydent elekt zaszczepi się na koronawirusa?

Prezydent elekt Joe Biden zaszczepi się w przyszłym tygodniu na koronawirusa – donoszą anonimowe osoby z jego otoczenia.

W czwartek szczepionkę ma przyjąć wiceprezydent Mike Pence i jego żona Karen. Zostaną zaszczepieni na Covid-19 przed kamerami telewizyjnymi. Ma to zwiększyć zaufanie opinii publicznej, że szczepionka jest bezpieczna.

Joe Biden również zamierza przyjąć szczepionkę w obecności kamer. We wtorek powiedział, że, naczelny epidemiolog kraju dr Anthony Fauci poradził mu aby zaszczepił się „raczej wcześniej niż później”. W wieku 78 lat znajduje się on w grupie wysokiego ryzyka. Jednak w pierwszej kolejności powinni być zaszczepieni pracownicy medyczni i inne osoby najbardziej narażone na zakażenie.

Nie chcę wysuwać się przed szereg, ale chcę zademonstrować Amerykanom, że przyjęcie szczepionki jest bezpieczne.

Trump przyjmie szczepionkę, gdy jego zespół medyczny uzna, że „nadszedł najlepszy moment”. Prezydent był hospitalizowany jesienią, po tym jak uzyskał pozytywny wynik testu.

Wielu Amerykanów nadal jest sceptycznie nastawionych do szczepionki. Tylko 61% respondentów w sondażu Reuters/Ipsos, przeprowadzonym od 2 do 8 grudnia, stwierdziło, że są otwarci na szczepienia. Jest to niewiele w stosunku do 70% poziomu, który urzędnicy twierdzą, że jest potrzebny Aby społeczeństwo osiągnęło odporności stadną musi zaszczepić się około 70% Amerykanów.

Wczoraj informowaliśmy, że pracownik służby zdrowia ze stanu Alaska ma poważne objawy alergiczne po przyjęciu szczepienia przeciwko koronawirusowi. “New York Times” poinformował, że chodzi o szczepionkę firmy Pfizer oraz, że osoba ta trafiła do szpitala. Jej stan jest stabilny. Nie miała wcześniej alergii na leki – donosi NYT. Nie wiadomo, czy pacjent wcześniej miał alergię na inne czynniki. Amerykańska Agencja Żywności i Leków apeluje, aby alergicy zasięgnęli porady lekarza, czy nie są uczuleni na składniki szczepionki.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię