Dostaniesz czek z nowego pakietu pomocowego. Znamy kwoty

Przywódcy partii demokratycznej i republikańskiej powiadomili w środę, że są bliscy porozumienia w sprawie kolejnego pakietu stymulującego gospodarkę wysokości 900 mld dolarów. Ma on uwzględnić czeki dla Amerykanów w wysokości ok. 600-700 dol na osobę.

Pakiet zapewniłby dodatkową pomoc dla przedsiębiorstw, 300 dolarów tygodniowo na zasiłki dla bezrobotnych, wsparcie dla szkół oraz fundusze na dystrybucję szczepionek przeciw koronawirusowi.

Na razie nie został jeszcze podany próg zarobkowy, jaki będzie wymagany do otrzymania jednorazowej pomocy w wysokości 600-700 dol. Udało się jednak wypracować pewne kompromisy, i powstał zarys ustawy. Jest to duży sukces biorąc pod uwagę spory, które od miesięcy toczą się wokół pakietu. Republikanie ze swojej strony proponowali pomoc stanowiącą ułamek z ustalonych wstępnie 900 mld. Demokraci, z kolei opowiadali się za pomocą w wysokości 2,2 biliona dol.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z kwoty jaką najprawdopodniej dostaną Amerykanie w wypłatach bezpośrednich. Senator Bernie Sanders domaga się wsparcia dla rodzin w wysokości 1200 dolarów od osoby (podobnie jak w marcowym pakiecie). Pochwalił jednak postęp w negocjacjach.

Czytaj również: Trump do doradców „Nie opuszczę Białego Domu po zaprzysiężeniu Bidena”.

Demokraci skarżą się również na usunięcie z pakietu pomocowego kwoty 160 miliardów dolarów na pomoc dla stanów. „To łamie nam serce” – powiedział Senator Dick Durbin z Illinois, którego stan ma duże problemy finansowe.

Przywódcy kongresu, zamiast bezpośredniej pomocy, rozważają możliwość ustanowienia dla stanów specjalnego funduszu w wysokości 90 miliardów dolarów. Byłby on administrowany przez Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) – podaje CNN.

AL

UWAGA: Od 28 grudnia kwarantanna narodowa Polsce. Będzie godzina policyjna

https://amerykapopolsku.com/2020/12/17/czy-prezydent-elekt-zaszczepi-sie-na-koronawirusa/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię