Rekordy zakażeń w USA. Dziś zaszczepiony zostanie wiceprezydent Mike Pence

Pandemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych nie słabnie. Minionej doby padły kolejne rekordy liczby infekcji, hospitalizacji i ofiar śmiertelnych.

Ponad 230 tysięcy infekcji potwierdzono minionej doby w USA. Liczba chorych na Covid-19 przebywających w szpitalach przekroczyła 113 tysięcy. To prawie dwukrotnie więcej niż podczas pierwszej, wiosennej fali pandemii. W wielu rejonach kraju szpitale są przepełnione. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 3400 osób. Liczba przypadków koronawirusa rośnie niemal w całym kraju.

W samej Kalifornii zanotowano ponad 40 tysięcy przypadków. Na większości obszaru tego stanu zamknięto bary, punkty fryzjerskie, salony kosmetyczne, place zabaw a nawet ogródki restauracji. Tak drastyczny lockdown wywołał protesty.

W czwartek w Białym Domu wiceprezydent Mike Pence i jego żona Karen zostaną zaszczepieni na Covid-19 przed kamerami telewizyjnymi. Ma to zwiększyć zaufanie opinii publicznej, że szczepionka jest bezpieczna.

Według sondaży jedna trzecia Amerykanów sceptycznie podchodzi do szczepień na koronawirusa. W przyszłym tygodniu zaszczepiony ma zostać prezydent-elekt Joe Biden.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię