Wiceprezydent Mike Pence odwiedzi Polskę

President Donald J. Trump delivers remarks at a United Nations event on Religious Freedom Monday, Sept. 23, 2019, at the United Nations Headquarters in New York City. (Official White House Photo by Shealah Craighead)

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence odwiedzi Polskę przed objęciem władzy w Waszyngtonie przez nową administrację. Według amerykańskich mediów, wizyta ma podkreślić osiągnięcia rządu prezydenta Donalda Trumpa w polityce zagranicznej.

6 stycznia amerykański wiceprezydent będzie przewodniczył posiedzeniu obu izb Kongresu, podczas którego ma zostać oficjalnie ogłoszony wynik głosowania Kolegium Elektorów, które wybrało Joe Bidena na prezydenta. Jak informuje telewizja NBC, powołując się na rządowe dokumenty, jeszcze tego samego dnia Mike Pence uda się w podróż, która obejmie Bahrajn, Izrael i Polskę.

Wiceprezydent będzie przebywał poza Stanami Zjednoczonymi do 11 stycznia. Będzie to jego pierwsza podróż zagraniczna od początku pandemii koronawirusa. Według NBC, Mike Pence wykorzysta ją do podkreślenia dokonań administracji Donalda Trumpa w polityce zagranicznej, w tym normalizacji stosunków pomiędzy Izraelem a państwami Zatoki Perskiej.

Czytaj również: Trump do doradców 'Nie opuszczę Białego Domu po zaprzysiężeniu Bidena”

Amerykańscy dziennikarze przypominają też, że nazwisko Mike’a Pence’a pojawia się wśród potencjalnych republikańskich kandydatów w wyborach w 2024 roku. Biuro prasowe wiceprezydenta jak dotąd nie odpowiedziało na prośbę Polskiego Radia o potwierdzenie informacji o planowanej wizycie.

IAR

https://amerykapopolsku.com/2020/12/17/dostaniesz-nowy-czek-z-nowego-pakietu-pomocowego-znamy-kwoty/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię