Sezon świąteczny 2020. Ranking najmniej zatłoczonych lotnisk w USA

Suitcases on the airport luggage conveyor belt. Baggage claim. Airport terminal. 3d illustration

Planowałeś wyjazd na święta lub Nowy Rok? Jeśli koronawirus pokrzyżował twoje plany pomyśl o spontanicznym locie do 10 miejscowości o najmiejszym natężeniu ruchu. Nadal będziesz musiał nosić maskę i zachowywać zasady bezpieczeństwa, jest jednak  szansa że twój samolot nie będzie pękał w szwach, a na lotnisku nie zobaczysz tłumów.

Firma LendingTree na początku grudnia przeanalizowała jak będzie wyglądało natężenia ruchu lotniczy na poszczególnych lotniskach w USA. Ranking najmniej zatłoczonych portów lotniczych w okresie świąteczno – noworocznym:

  1. Myrtle Beach, Południowa Karolina

Lotnisko w Myrtle Beach w Karolinie Południowej (MYR) będzie najmniej zatłoczonym lotniskiem w kraju w tym miesiącu. W grudniu przybędzie tam prawie 50% mniej podróżnych niż rok temu.

2. Portland, Main

Portland Airport (PWM)  w grudniu odnotuję drugą w rankingu najmniejszą liczbę pasażerów – 74 454, w porównaniu z ponad 90 tysiącami w 2019 roku.

3. Anchorage, Alaska

Anchorage (ANC) zajmuje trzecie miejsce na tej liści. W tym miesiącu zawita tam tylko 196 tysięcy pasażerów.

4. Savannah, Georgia

Savannah, Georgia (SAV) na czwartym miejscu. Ruch wyniesie 89,2% średniego ruchu jaki odnotowuje się tam w grudniu.

5. Manchester, New Hampshire

Lotnisko w Manchesterze w New Hampshire (MHT) W dniu tworzenia analizy 7 tysięcy mniej, niż prze rokiem miało wykupione bilety.

6. Buffalo, Nowy Jork

Buffalo (BUF) zajmuje szóste miejsce ze przewidywaną średnią miesięczną  na poziomie 190 051 pasażerów. Liczba pasażerów w grudniu 2019 roku wyniosła 204 491.

7. Albany, Nowy Jork

Do Albany (ALB) zdecydowało się lecieć o 7 procent mniej osób niż rok temu. W tym miesiącu 93, 4% średniej liczby pasażerów znajdzie się na tym lotnisku w porównaniu z 2019 rokiem.

8. Pensacola, Floryda

Port lotniczy Pensacola (PNS) w 2019 roku przyjmował średnio 91 151 pasażerów miesięcznie. W grudniu tego roku przylot i wylot zadeklarowało 87 475 pasażerów.

9. Louisville, Kentucky

Z lotniska Louisville (SDF) w grudniu tego roku skorzysta 97,1% przeciętnej liczby podróżujących.

10. Charleston, Południowa Karolina

Na ostatnim miejscu znajduje się Charleston, (CHS). Lotnisko odnotowało niewielki spadek podróżnych. Z portu lotniczego skorzysta 97,8% średniej miesięcznej liczby pasażerów w porównaniu z rokiem ubiegłym.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię