Betlejem szykuje się na puste i ciche Święta

Mieszkańcy Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu przygotowują się do obchodów Bożego Narodzenia mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem i nowych restrykcji sanitarnych.

Tradycyjna Pasterka w Kościele Bożego Narodzenia odbędzie się zgodnie z planem, jednak bez udziału wiernych. Odwołano słynne parady orkiestr skautów, ale niektóre z nich nadal planują wystąpić na ulicach miasta ze świątecznym repertuarem.

Występy będą oglądać jedynie mieszkańcy Betlejem, bowiem miasto, które w okresie świątecznym odwiedzały dziesiątki tysięcy turystów, w tym roku pozostanie niemal puste. W związku z obostrzeniami zamknięte są hotele, restauracje oraz sklepy z pamiątkami.

Z powodu szybkiego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem władze Autonomii Palestyńskiej wprowadziły w czwartek dwutygodniowy ścisły lockdown na całym Zachodnim Brzegu Jordanu. Zamknięte zostały szkoły, uniwersytety, zakłady fryzjerskie, a także większość usług oraz siłownie i centra rozrywki. Nie jest także możliwe przekraczanie granicy z Izraelem.

Od początku grudnia w całym regionie, również w samym Betlejem, od 19 do 6 rano obowiązuje godzina policyjna. Na Zachodnim Brzegu Jordanu zanotowano do tej pory ponad 90 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 1000 osób.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię