Eurotunel i przeprawa w Dover zamknięte dla pasażerów opuszczających Wielką Brytanię

Nie można już korzystać z promów w Dover, by dostać się z Wielkiej Brytanii do Francji. Dla osób wyjeżdżających z Królestwa zamknięty zostanie też Eurotunel, biegnący pod kanałem La Manche.

Ma to związek z ogłoszonym właśnie przez Francję zamknięciem granic dla przybyszów ze Zjednoczonego Królestwa. Na Wyspach zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa.

W Eurotunelu ostatni kurs ze Zjednoczonego Królestwa do Francji zaplanowano o 21:34 lokalnego czasu. W niecałe trzydzieści minut później brama wjazdowa po stronie brytyjskiej zostanie zamknięta. Jak poinformowała firma zarządzająca przeprawą pociągową, a także władze portu w Dover, w obu miejscach pasażerowie od strony brytyjskiej nie będą obsługiwani przynajmniej przez dwie doby.

Zakaz wydany przez Paryż dotyczy również kierowców samochodów dostawczych, co potęguje problemy na granicy. Już teraz, w związku z brexitem, w hrabstwie Kent tworzą się wielokilometrowe kolejki. Firmy chcą zdążyć przed wprowadzeniem nowych zasad 1 stycznia przyszłego roku, kiedy kończy się okres przejściowy. W negocjacjach brexitowych nadal trwa impas.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię