Nowa groźna odmiana koronawirusa. Polska zawiesza loty z Wielką Brytanią

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski będą zawieszone – poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller. W Wielkiej Brytanii wykryto nową odmianę koronawirusa, który się szybko rozprzestrzenia.

„Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek” – napisał na Twitterze rzecznik rządu. Dodał, że „decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa”. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania.

Minister zdrowia dodał, że wysłał dyspozycje, aby testować każdą osobę, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii.

Nowy szczep koronawirusa, którego obecność potwierdzono między innymi w Wielkiej Brytanii, otrzymał nazwę roboczą VUI 202012/01. Ma rozprzestrzeniać się szybciej i być odporny na dotychczasowe preparaty.

Europa odcina Wielką Brytanie

Zakaz lotów z i do Wielkiej Brytani wprowadziły wcześniej między innymi: Niemcy, Belgia, Holandia, Włochy i Bułgaria. Nie można też korzystać z promów w Dover, by dostać się z Wielkiej Brytanii do Francji. Dla osób wyjeżdżających z Królestwa zamknięto też Eurotunel, biegnący pod kanałem La Manche. Inne kraje zapowiedziały, że postąpią podobnie.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię