PiS: Obawiamy się trzeciej fali pandemii

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział dziś w Sejmie, że nowe obostrzenia zostały wprowadzone z obawy przed trzecią falą pandemii. Stwierdził, że trzeba być przygotowanym i jej zapobiec.

Szef klubu PiS odniósł się również do decyzji o zawieszeniu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski, co nastąpi o północy. Ryszard Terlecki był pytany przez dziennikarzy o to, czy decyzja nie została podjęta zbyt późno. Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że trudno zostawić bez możliwości powrotu osoby wracające do Polski. „Zobaczymy, jaki będzie skutek. Miejmy nadzieję, że nic się nie stanie złego” – dodał Ryszard Terlecki.

Rzecznik rządu Piotr Muller powiedział dziś, że decyzja o zawieszeniu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski jest podyktowana względami bezpieczeństwa i ma związek z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa na Wyspach.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał zalecenia stacjom sanitarnym, aby wykonywały testy osobom powracającym do Polski z Wielkiej Brytanii. Testy będą bezpłatne. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaapelował dziś, aby osoby, które w ostatnich dniach przybyły z Wielkiej Brytanii do Polski, zgłaszały się do sanepidu, by wykonać test na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię