Błaszczak: Joe Biden będzie kontynuował politykę USA na wschodniej flance NATO

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że Joe Biden będzie kontynuował dotychczasową politykę amerykańską na wschodniej flance NATO.

Polityk podkreśla, że wszyscy politycy amerykańscy są zgodni w tej kwestii. „Zarówno politycy partii republikańskiej jak i partii demokratycznej są zgodni co do tego, że aktywność Stanów Zjednoczonych w Europie na wschodniej flance NATO, a przede wszystkim w Polsce, jest jednym z najważniejszych elementów systemu bezpieczeństwa Sojuszu”. Szef resortu obrony dodał, że zwiększona zostanie liczebność wojsk amerykańskich w Polsce. Przypomniał, że umowa zawarta w sierpniu z Amerykanami przewiduje zwiększenie tej liczebności. Dodał, że w ostatnich rozmowach przedstawiciele armii Stanów Zjednoczonych zapewniali, że wszystkie jej zapisy będą wypełnione.

Podpisana 15 sierpnia umowa o współpracy polsko-amerykańskiej przewiduje również, że w Polsce powstanie Dowództwo 5. Korpusu Armii Amerykańskiej. Jak podkreślił minister Błaszczak, to właśnie z Polski będą dowodzone wszystkie siły natowskie na wschodniej flance.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię