Premier Mateusz Morawiecki wzywa do przestrzegania obostrzeń podczas Świąt i w Sylwestra

Premier Mateusz Morawiecki wezwał do przestrzegania obostrzeń epidemicznych w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz w Sylwestra.

Premier Mateusz Morawiecki przypomina, że z powodów bezpieczeństwa rząd zdecydował o ograniczeniu działalności gospodarczej i możliwości organizowania imprez 31 grudnia. Dodał, że stosowanie się do wytycznych sanitarnych, może uratować życie i zdrowie tysięcy osób. „W tym roku powinniśmy ten dzień – dzień Sylwestra, pierwszy dzień nowego roku spędzić w jak najmniejszym gronie i bez przemieszczania się” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z decyzją rządu od 31 grudnia od godziny 19.00 do 1 stycznia do godziny 6.00 przemieszczanie się na obszarze kraju będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych, zawodowych, wykonywania działalności gospodarczej lub zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Do 17 stycznia zakazane będzie organizowanie zgromadzeń, z wyłączeniem zgromadzeń organizowanych na podstawie zawiadomienia. Wyjątkiem są zebrania służbowe oraz imprezy i spotkania do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku będącym miejscem zamieszkania lub pobytu organizatora. Do limitu osób nie wlicza się jednak osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię