Bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II

„Jeśli w te święta jest wam smutno – nie jesteście sami” -to świąteczne przesłanie królowej. Elżbiety II. W corocznej bożonarodzeniowej wiadomości dla Brytyjczyków monarchini mówiła o Bożym Narodzeniu w cieniu pandemii.

Elżbieta II podkreślała, że zdaje sobie sprawę, iż dla wielu mieszkańców Królestwa Boże Narodzenie jest tym razem naznaczone smutkiem. „Niektórzy opłakują utratę bliskich, inni tęsknią za przyjaciółmi i członkami rodziny, od których dla bezpieczeństwa trzeba teraz trzymać się z daleka. A wszystko, czego chcieliby na święta, to zwykłe przytulenie, ściśniecie dłoni” – mówiła Elżbieta II. I dodała: „Jeśli należycie do tych ludzi – to nie jesteście sami”.

Monarchini zapewniła, że ludzie ci są w jej myślach i modlitwach. Królowa, która święta spędza w Windsorze, przywołała biblijną przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Wyraziła przekonanie, że czasy pandemii wyzwoliły w Brytyjczykach wielkie pokłady dobra i solidarności „W naszym społeczeństwie zobaczyliśmy dobrych Samarytan pokazujących troskę i szacunek dla wszystkich – niezależnie od płci, koloru skóry i pochodzenia” – podkreśliła Elżbieta II.

Monarchini mówiła o tym, że w „nawet w najczarniejszej nocy jest nadzieja, nowy świt”. I przypominała, że w tym trudnym roku ze świętowania musieli zrezygnować także wyznawcy innych religii: muzułmanie, żydzi czy sikhowie. „Dla chrześcijan Jezus jest Światłem Świata. Ale tym razem nie możemy świętować jego narodzin tak, jak zwykle. Wyznawcy żadnej religii nie byli w stanie zebrać się razem, by obchodzić swoje święta, takie jak Pascha, Wielkanoc, Id i Baisakhi” – podkreślała Elżbieta II.

iar/app

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię