W Izraelu spalono dwie choinki bożonarodzeniowe

Katoliccy biskupi w Izraelu potępili podpalenie dwóch świątecznych choinek w mieście Sachnin na północy kraju. „Apelujemy do służb bezpieczeństwa, aby potraktowano oba incydenty jako akty celowego sabotażu i dołożono wszelkich starań, by aresztować sprawców i postawić ich przed sądem” – czytamy w dokumencie wydanym przez hierarchów.

W noc Bożego Narodzenia nieznani sprawcy podpalili choinkę stojącą przed wejściem do kościoła katolickiego obrządku melchickiego w Sachnin. Trzy godziny później podpalono kolejną choinkę w pobliżu kościoła grecko-prawosławnego w tym mieście. Jak stwierdzili biskupi, „atak na symbol świąt Bożego Narodzenia sprawcy wymierzyli nie tylko w chrześcijan, ale w całe społeczeństwo”. Podkreślili, że władze nie mogą dopuścić, żeby „zakłócano świąteczną atmosferę lub dobre stosunki między ludźmi różnych wyznań”.

Według izraelskich mediów policja oświadczyła, że z wielką troską zajmuje się oboma incydentami i zapewniła, że użyje wszystkich środków, którymi dysponuje, aby wyjaśnić sprawy i odnaleźć winnych.

Przewodniczący założonej przez arabskie partie „Zjednoczonej listy” – Ayman Odeh – zapowiedział, że jego organizacja ustawi nowe choinki i postara się o skazanie winnych podpaleń.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię