Do Polski dotarło rano 300 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusowi

0
182
Do Polski dotarło rano zdj. Fb/Kancelaria Premiera/ 300 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusowi

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że do Polski dotarło rano 300 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusowi. To kolejna partia preparatu firm Pfizer/BionTech, którą dostarczono do Polski.

Premier powiedział na konferencji, że szczepionki będą teraz dystrybuowane do szpitali. “Szybciej niż sądziliśmy” – podkreślił. Wskazał, że proces szczepień to szansa na szybszy powrót do normalności. “Rozpoczynamy dystrybucję. Dziś i jutro ruszą do ponad 250 kolejnych szpitali”– powiedział premier.

Pierwsza dostawa 10 tysięcy dawek szczepionki dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs w piątek. Transport trafił do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim.

Mateusz Morawiecki zapewniał, że szczepionka jest bezpieczna. Zaapelował do Polaków, by zapisywali się do szczepień.W niedzielę w szpitalu MSWiA w Warszawie przeprowadzono pierwsze w Polsce szczepienie. Jako pierwsza została zaszczepiona naczelna pielęgniarka szpitala. Najpierw zostaną zaszczepieni medycy, później seniorzy. W Polsce ruszył krajowy program szczepień przeciwko koronawirusowi.

AL

Fatalna pomyłka. Dostali pięciokrotną dawkę szczepionki na koronawirusa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię