Masakra w kręgielni w Rockford. Napastnik zatrzelił 3 przypadkowe osoby

0
419
print screen/ Twitter @EricAJournalist Rockford- strzelanina w kręgielni

Do tragedii doszło w sobotę wieczorem w Rockford, w stanie Illinois. W kręgielni Don Carter Lanes 37-letni Duke Webb z Florydy zastrzelił trzy osoby.

Strzelanina miała miejsce przed godziną 7 wieczorem przy ulicy East State Street. Była przypadkowa – przekazał szef policji z Rockford, Dan O’Shea. Kręgielnia jest zamknięta z powodu ograniczeń, jednak na górze znajduje się bar, który był otwarty dla około 20-25 osób.

Napastnik strzelał do ludzi wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zginęło trzech mężczyzn w wieku 73, 65 i 69 lat. 14-letni chłopiec został postrzelony w twarz i przewieziony samolotem do szpitala w Madison, Wisconsin.16-letnia dziewczynka postrzelona w ramię trafiła do szpitalu, jednak została już wypisana. Postrzelony kilkukrotnie 62-letni mężczyzna, przeszedł operację, jego stan jest krytyczny.

Przyjaciele mężczyzny walczącego o swoje życie modlą się i jego życie. “Jest w stanie krytycznym” – powiedział przyjaciel ofiary, Isiah Box w rozmowie z ABC News. “Miał operację i to wszystko, co wiemy.”

Podejrzany nie ma żadnych powiązań z ofiarami – przekazał  O’Shea. “Uważamy, że to była zupełnie przypadkowa zbrodnia i nie ma żadnego związku między podejrzanym i którąkolwiek z ofiar.  Śledczy badają nagranie z monitoringu na którym zostało uchwycone cale zdarzenie rozgrywające się wewnątrz lokalu.

Rok 2020 był najgorszym rokiem rokiem w historii zabójstw w mieście – wynika z rejestru. W tym roku zginęło 35 osób, poprzedni rekord z 1996 roku wyniósł 31 ofiar śmiertelnych. “Kiedy zbliżamy się do końca tego najtrudniejszego roku i patrzymy w przyszłość, wiemy, że ten rodzaj przemocy musi się skończyć” –  powiedział burmistrz McNamara.

Napastnik to 37- letni Duke Webb z Florydy, aktywny członek armii amerykańskiej. Dołączył do służby w 2008 roku obecnie jest asystentem operacyjnym i sierżantem wywiadu Wojsk Specjalnych. Najprawdopodobniej usłyszy zarzuty potrójnego morderstwa pierwszego stopnia i trzy zarzutów usiłowania zabójstwa. Obecnie przebywa w więzieniu okręgowym w Winnebago, bez możliwości wyjścia za kaucją.

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię