Głosowanie nad zwiększeniem pakietu pomocowego dla Amerykanów zablokowane

0
687
McConnell zablokował głosowanie nad zwiększeniem czeków Amerykanów

Przywódca większości Senatu Mitch McConnell zablokował we wtorek próbę ustanowienia przez Demokratów głosowania nad zwiększeniem bezpośredniego wsparcia dla Amerykanów. Kwota miałaby być zwiększona z 600 do 2 tysięcy dolarów.

Przywódca Demokratów w Senacie Charles Schumer wraz z Senatorem Bernie Sandersem próbowali uzyskać zgodę Senatu na głosowanie nad ustawą, przyjętą przez Izbę Reprezentantów w poniedziałek. Lider GOP nie odniósł się bezpośrednio do powodów swojego sprzeciwu. Zgodnie z regulaminem Senatu, każdy senator może zablokować starania o uchwalenie projektów ustaw.

W poniedziałek Izba Reprezentantów z wysokim poparciem obu stron przegłosowała podwyżkę płatności bezpośrednich dla Amerykanów. Przywódcy demokratyczni cytowali krytykę prezydenta Donalda Trumpa dotyczącą 600 dolarów, jako kwotę zbyt niską i jego   nacisk na zwiększenie tej sumy.

Czytaj również: Izba Reprezentantów zagłosowała. Czy Amerykanie otrzymają czeki w wysokości $2000?

Działanie McConnella nie jest do końca jasne, głosowanie nad ustawą mgło zostać zaplanowane na kolejne głosowanie w Senacie w późniejszym terminie. Pomimo, że wielu republikańskich senatorów sprzeciwiło się zwiększeniu funduszy na rzecz pakietu antykryzysowego, wielu opowiedziało się za.

McConnell powiedział we wtorek, że Senat rozważy trzy priorytety Trumpa. “Są trzy ważne tematy, które prezydent połączył ze sobą. W tym tygodniu Senat rozpocznie proces, który pozwoli skupić się na tych trzech priorytetach.”

Jeden nich dotyczy podniesienia wysokości czeków wysyłanych do Amerykanów, drugi Sekcji 230, tarczy prawnej dla firm technologicznych( ustawa o przyzwoitości komunikacyjnej, która zapewnia ochronę firmom, które udostępniają treści stron trzecich na swoich platformach), a trzeci bezpieczeństwa podczas minionych wyborów.

Sanders, który bezskutecznie próbował uzyskać zgodę Senatu na głosowanie podkreślił, że “przywódcy naszego kraju, prezydent Trump, prezydent-elekt Biden, przywódca mniejszości Chuck Schumer, przewodnicząca parlamentu Nancy Pelosi zgadzają się ze sobą. Musimy podnieść wypłatę bezpośrednią do 2000 dolarów”.

Na dzień dzień dzisiejszy nadal nie wiadomo na jaką sumę mogą liczyć Amerykanie. Wszystko w rękach Senatu.

AL

W tym kraju obowiązuje najdłuższa kwarantanna na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię