Rok 2020 najcieplejszy w historii Francji

0
113
envato

We Francji rok 2020 był najcieplejszy w historii pomiarów w tym kraju. Po raz pierwszy od 1900 roku średnia temperatura w ostatnich dwunastu miesiącach wyniosła aż 14 stopni Celsjusza – podały państwowe służby meteorologiczne.

Serwis Meteo France poinformował, że pomimo zimowego ochłodzenia, średnia temperatura w tym roku osiągnęła we Francji rekord. Rok 2020 pobił o jedną dziesiątą rok 2018 – uznawany dotąd za najcieplejszy w historii pomiarów w tym kraju. Meteo France tłumaczy, że średnia wartość przekroczyła po raz pierwszy 14 stopni Celsjusza z powodu dwóch fali upałów w tegorocznym okresie letnim. Zanotowano wtedy temperatury zbliżające się do 40 stopni Celsjusza w wielu miastach na północy kraju.

Francuskie służby meteorologiczne twierdzą, że rekordy temperatur są związane z globalnym ociepleniem. W ciągu ostatnich 120 lat średnia temperatura we Francji wzrosła o ponad dwa i pół stopnia Celsjusza, a siedem z dziesięciu najcieplejszych lat w historii kraju przypada na obecną dekadę.

Z wstępnych prognoz francuskich służb meteorologicznych wynika, że 2021 rok może być jednym z trzech najcieplejszych lat w historii pomiarów w tym kraju.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię