Śmierć w Szwajcarii nie ma związku z szczepionką przeciw Covid -19

Związek między szczepieniem na COVID-19, a śmiercią obywatela Szwajcarii jest “bardzo mało prawdopodobna” – podał szwajcarski regulator ds. leków.

Swissmedic nie widzi związku między śmiercią 91-letniej osoby w kantonie Lucerny, a szczepionką na koronawirusa. Urzędnicy dodali, że zmarły cierpiał na wiele chorób. Ze względu na historię choroby i jej przebieg, związek między śmiercią a szczepionką COVID-19 “jest bardzo mało prawdopodobny” – brzmi oświadczenie.

W Szwajcarii zmarła osoba zaszczepiona na Covid- 19 – przekazał  Reuters. Wiadomość przekazali urzędnicy z kantonu Lucerna. Mężczyzna był jednym z pierwszych zaszczepionych osób w tym kraju.

“Jesteśmy świadomi tej sprawy – powiedział rzecznik władz kantonu, dodając, że przypadek zostanie przedstawiony szwajcarskiemu regulatorowi ds. leków – Swissmedic. Nie wiadomo ile dokładnie upłynęło czasu od szczepienia do momentu śmierci mężczyzny.

Lucerna była miejscem pierwszych szczepień w Szwajcarii, które rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Szczepionkę  firmy Pfizer i jej niemieckiego partnera, firmy BioNTech przyjęły przede wszystkim osoby starsze. Do tej pory Szwajcaria otrzymała 107 tysięcy dawek szczepionek. W przyszło roku mają otrzymywać nawet 250 tysięcy miesięcznie.

Szczepionka firmy Pfizer i BioNTech jest jedyną jak dotąd zatwierdzoną szczepionką w Szwajcarii. Została ona zatwierdzona w trybie nagłym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i uzyskała warunkowe dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej po przeprowadzeniu badań klinicznych u dziesiątek tysięcy osób, u których nie stwierdzono żadnych istotnych komplikacji.

Do tej pory na całym świecie podano już miliony dawek tej szczepionki. Kilka osób ucierpiało z powodu reakcji alergicznych po szczepieniu preparatem firmy Pfizer/BioNTech, jak również  Moderna Inc

AL

źródło: Reuters

Pakiet stymulujący: Przelewy poszły, dziś wyślą czeki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię