Zmutowany koronawirus dotarł do USA. Pierwszy potwierdzony przypadek

W Kolorado potwierdzono pierwszy przypadek nowego zmutowanego koronawirusa – przekazał gubernator Jared Polis. Bardziej zaraźliwy szczep został po raz pierwszy zidentyfikowany w południowo-wschodniej Anglii.

Stanowe laboratorium w Kolorado potwierdziło „nowego koronawirusa”. Zakażenie wykryto u dwudziestolatka z powiatu Elbert, który ostatnio nigdzie nie podróżował, musiał zatem zakazić się na miejscu.

Naukowcy w Wielkiej Brytanii twierdzą, że ten wariant jest bardziej zaraźliwy i rozprzestrzenia się szybciej niż wcześniej zidentyfikowane szczepy. Obecnie podawane szczepionki są skuteczne dla tej mutacji – podali w komunikacie prasowym urzędnicy służby zdrowia w Kolorado.

Polecamy: Obowiązkowe testy przed wlotem do USA?

Prawdopodobnie mutacja jest nadal rzadka w USA, jednak brak historii podróży u pierwszej zakażonej osoby może oznaczać, że mężczyzna zaraził się od lokalnej społeczności – powiedział dla CNN dr Atul Gawande, członek rady doradczej Biden-Harris ds. koronawirusa. „Wiemy, że jest to wariant bardziej zaraźliwy i jest to poważny problem, jeśli dopiero teraz zaczyna się on rozprzestrzeniać, biorąc pod uwagę, że nasze szpitale, są już wypełnione„- powiedział Gawande.

Urzędnicy służby zdrowia badają inne potencjalne przypadki. Biuro Jareda Polisa podkreśliło, że na obecnym etapie stanowe służby medyczne koncentrują się na odtworzeniu siatki potencjalnych kontaktów mężczyzny z innymi ludźmi. „Jest wiele rzeczy, których nie wiemy o tym nowym wirusie COVID-19, ale naukowcy w Wielkiej Brytanii ostrzegają świat, że jest on znacznie bardziej zakaźny. Zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest naszym priorytetem, będziemy bardzo uważnie monitorować ten przypadek” – powiedział gubernator Jared Polis.

Czytaj również: Zmarła osoba zaszczepiona na Covid-19

Odkrycie nowego zmutowanego szczepu spowodowało, że Centrum Kontroli Chorób (CDC) wydało nowe zasady dla podróżnych przybywających do USA z Wielkiej Brytanii. Od 25 grudnia przyjezdni muszą przedstawić negatywny wynik testu.

W związku z odkryciem bardziej zaraźliwej mutacji dziesiątki krajów zakazało lotów z Wielkiej Brytanii, a południowa Anglia została poddana rygorystycznym ograniczeniom.W poniedziałek Japonia zabroni wjazdu wszystkim obcokrajowcom, którzy nie mieszkają na terytorium tego kraju

Nowy szczep znany jako B.1.1.7, został zidentyfikowany również w Kanadzie, Włoszech, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Republika Południowej Afryki odkryła również inny wysoce zaraźliwy szczep COVID-19. Jest przyczyną ostatniego wzrostu zachorowań, hospitalizacji i zgonów w tym kraju. Mutacja jest znana jako 501.V2 i dominuje wśród nowo potwierdzonych zakażeń w RPA.

AL

Pakiet stymulujący: Przelewy poszły, dziś wyślą czeki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię