Nie będzie wyższych czeków dla Amerykanów? Sprawa utknęła w Senacie

0
389
McConnell zablokował głosowanie nad zwiększeniem czeków Amerykanów

Republikanie w Senacie ponownie zablokowali próbę głosowania nad ustawą, która miałaby zwiększyć wypłaty bezpośrednie dla Amerykanów z 600 do 2000 dolarów.

McConnell jasno stwierdził, że sprawa nie zostanie rozwiązana w Senacie, jeśli pozostałe dwa priorytety Trumpa nie będą uwzględnione. Chodzi o rozważenie takich kwestii jak obarczenie odpowiedzialnością prawną platform internetowych, w tym Faceboooka czy Twittera. Prezydent chce, aby pozbawione zostały przywileju ochrony prawnej i nie mogły działać nie ponosząc odpowiedzialności za treści oraz o rozpatrzenie rzekomymi oszust podczas wyborów.

“Oto jest umowa” – powiedział McConnell w uwagach na forum Senatu. “Senat nie podzieli trzech kwestii, które prezydent Trump połączył ze sobą tylko dlatego, że demokraci boją się odnieść się do dwóch z nich.”

W środę przewodniczący Senatu Charles Schumer próbował uchwalić ustawę, a Senator Bernie Sanders próbował zaplanować głosowanie, jednak zostali zablokowani przez McConnella i Toomeya. Zgodnie z regulaminem Senatu, każdy senator może poprosić o głosowanie, ale każdy senator może również zablokować ten wniosek.

McConnell rozwiał wątpliwości co do tego ,że Senat szybko zatwierdzi wypłaty w wysokości 2000 dolarów, mówiąc, że “nie będzie szybkiej ścieżki” dla tej ustawy.

Senator Pat Toomey, który obiecał, że nie dopuści do głosowania, dodał: “Wiemy na pewno, że zdecydowana większość tych pieniędzy trafi do osób, które nie straciły dochodów. Jaki to ma w ogóle sens?”.

“Senat zasługuje przynajmniej na możliwość głosowania w tę, czy inną stronę  nad zwiększeniem wypłat dla Amerykanów. Nie ma obecnie istotniejszej sprawy” – oponował Schumer. “Istnieje bardzo proste rozwiązanie tego dylematu.  McConnell powinien na to pozwolić”

Sanders dodał, że dopuszczenie do głosowania to “demokracja”. “Mamy różnice zdań. Wszystko, o co proszę, to oddanie nam głosu. Jaki jest problem? Pozwólmy senatorom Stanów Zjednoczonych oddać głos, czy są za  czy przeciw”–  powiedział Sanders.

Prezydent Trump rownież naciska na wyższe wypłaty dla Amerykanów. W środę rano ponownie zamieścił wpis na swoim Twitterze, apelując o jak najszybsze wypłaty dla Amerykanów w wysokości 2 tysięcy dolarów.

AL

źródło:The Hill, CbsNews

Śmierć w Szwajcarii nie ma związku z szczepionką przeciw Covid -19

 

Nietypowy Sylwester w Nowym Jorku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię