Żadna z osób zaangażowanych w kampanię #SzczepimySię nie została zaszczepiona

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk informuje na Twitterze, że żadna z osób biorących udział w kampanii proszczepionkowej rządu nie została zaszczepiona.

„W gronie osób biorących udział w kampanii #SzczepimySię nie ma Krystyny Jandy czy Edwarda Miszczaka. Są za to Stanisław i Mateusz Banasiuk czy Cezary Pazura, którzy czekają na swoją kolej. Żadna osoba zaangażowana do kampanii nie została zaszczepiona”– napisał na Twitterze Michał Dworczyk.

Aktor Cezary Pazura, ambasador akcji #SzczepimySię, w krótkich radiowych spotach promuje od 1 stycznia rzetelne informacje na temat szczepionek przeciwko COVID-19. „Szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne. Przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych”– wyjaśnia w spocie.

W kolejnym nagraniu Cezary Pazura informuje, że szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania. W przypadku choroby szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań. Aktor podkreśla też, że informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 należy szukać w wiarygodnych źródłach.

Rządową kampanię informacyjną #SzczepimySię wsparli wcześniej aktorzy- syn i ojciec- Mateusz Banasiuk i Stanisław Banasiuk. W krótkim wideo, które można obejrzeć w telewizji i w internecie, zachęcają do szczepienia się przeciw COVID-19.

Kampanii towarzyszą działania informacyjne. Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Akcja #SzczepimySię obecna jest również w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej polscy sportowcy.

Dla obywateli przeznaczona jest bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

IAR/ZSS/Tweeter

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię