Chicagowscy nauczyciele odmówili powrotu do klas. Zajęcia prowadzili … na mrozie

print screen/ Abc News. Nauczyciele odmówili powrotu do klas

Niektórzy z nauczycieli należący do Związku Zawodowego Nauczycieli (CTU) odmówili w poniedziałek powrotu do klas. Podkreślają, że „nie chcą być zmuszani do wyboru pomiędzy pracą a zdrowiem”.

Nauczyciele z Brentano Math & Science Academy odmówili wejścia do środka – decydując się na nauczanie z zewnątrz budynku szkoły w temperaturze poniżej zera. „Nie chcę być zmuszana do wyboru między moją pracą, a moim zdrowiem”-  powiedziała Kristin Roberts, nauczycielka z przedszkola Brentano Math & Science Academy.

Chicago Public Schools teachers bundled up and conducted remote learning sessions outside one school in a sort of…

Opublikowany przez NBC Chicago Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Chicagowski Związek Nauczycieli przekazał, że niektórzy z jego członków nie zdecydowali się na powrót do szkolnych murów, mimo planu ponownego otwarcia szkoły w tej dzielnicy. Z kolei CTU zarzuciło, że dzielnica nie zapewniła wystarczających środków ostrożności, aby uczniowie i nauczyciele mogli czuć się bezpiecznie „Zajmujecie się wentylacją, ale musicie też zająć się sprzątaniem i higieną, mamy złe doświadczenia z przeszłości w Chicagowskich Szkołach Publicznych”-  powiedział Jesse Sharkey, Prezydent CTU.

W poniedziałek do szkół wrócili nauczyciele szkół specjalnych i przedszkoli, którzy 11 stycznia mają wznowić naukę z udziałem dzieci. 25 stycznia pracę wznowią pozostali nauczyciele, a uczniowie do klasy ósmej rozpoczną zajęcia 1 lutego.

Nauczycielka Annie Kellogg stwierdziła, że na dzień dzisiejszy nie jest jasne, jak cała sytuacja będzie wyglądała do tego czasu. „Wszystko dzieje się z dnia na dzień, koncentrujemy się na lekcjach i naszych planach na co dzień. Komunikowaliśmy się z rodzicami, którzy wspierają nasze działania” – powiedziała Kellogg.

Czytaj również: Posiadacze tych wiz jeszcze długo nie wjadą na terytorium USA

Chicagowskie Szkoły Publiczne (CPS) utrzymują, że wszystkie środki zapobiegawcze podjęte przed powrotem do szkół gwarantują całkowite bezpieczeństwo. Urzędnicy z dzielnicy wydali oświadczenie, według którego „taktyka CTU jest głęboko lekceważąca dla 77 tysięcy rodzin, głównie czarnoskórych i latynoskich. „Pracujemy z naszymi ekspertami w dziedzinie zdrowia którzy są za ponownym otwarcie szkół” – powiedziała LaTanya McDade, dyrektor ds. edukacji w CPS. „Należy zauważyć, że dzieci z rodzin, które płacą za edukację, mają możliwość podjęcia nauki w klasach, chcemy więc, aby rodziny dzieci korzystających ze szkół publicznych miały podobną opcję”

Pomimo, że Związek Zawodowy Nauczycieli nie zabrania swoim członkom powrotu do szkół, doradza nauczycielom, aby kontynuowali nauczanie zdalne dopóki nie uznają, że powrót jest bezpieczny. Jak przekazali nauczyciele, dystrykt zagroził postępowaniem dyscyplinarnym, jeśli nie zdecydują się przyjść do pracy w poniedziałek. „Powiedziano nam, że nie możemy zostać w domu, że zostaniemy zwolnieni” –  powiedział Roberts.

AL

Trump żąda “znalezienia” głosów, by odwrócić wynik wyborów. Wyciekło nagranie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię