Kolejny kraj ogłasza lockdown. Zamknięte szkoły i zakaz wychodzenia z domu

W poniedziałek w Wielkiej Brytanii padł dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Oficjalnie poinformowano, że odnotowano 58 784 przypadków. Siódmy dzień z rzędu w Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 50 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby.

Premier Boris Johnson zarządził lockdown w Anglii. Od jutra zamknięte będą szkoły, na liście obostrzeń jest też zakaz wychodzenia z domu, z nielicznymi wyjątkami.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Anglicy będą mogli wychodzić z domu tylko w uzasadnionych przypadkach: wyjście do pracy, pomoc osobami wymagającymi opieki, na zakupy, wizyta u lekarza. Uzasadnione jest także wyjście w przypadku testu na obecność koronawirusa. Można również raz dziennie wyjść z domu, aby poćwiczyć na świeżym powietrzu, z maksymalnie jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

„Szpitale są teraz pod większą presją, niż kiedykolwiek wcześniej podczas pandemii „ – stwierdził Boris Johnson w orędziu do narodu. Ostrzegł, że jeśli rząd nie podejmie natychmiastowych działań, brytyjska służba zdrowia załamie się w ciągu trzech tygodni.

Czytaj rownież: UFO na Hawajach? “Leciało bardzo szybko i spadło do oceanu”

Zdaniem premiera Johnsona, jest jednak realne, że w połowie przyszłego miesiąca program szczepień, który od dziś wykorzystuje już dwa produkty, sprawi, iż ludzie najbardziej narażeni na zakażenie uzyskają ochronę. W kilka tygodni później może to z kolei pozwolić na stopniowe uchylanie obostrzeń. Na Wyspach szczepi się nie tylko produktem firm Pfizer/BioNTech, ale także preparatem stworzonym przez AstraZenecę i uniwersytet w Oksfordzie.

Już wcześniej 80% mieszkańców Angii znajdowało się w strefie czwartej, gdzie panowały najostrzejsze regulacje. Teraz dołączą do nich pozostali, a w dodatku dla wszystkich zasady zostaną zaostrzone. Dotychczasowe środki nie działały.

Polecamy: Chicagowscy nauczyciele odmówili powrotu do klas. Zajęcia prowadzili … na mrozie

Epidemia na Wyspach przyspiesza za sprawą wykrytych dwóch nowych wariantów wirusa. W poniedziałek w Wielkiej Brytanii padł dobowy rekord zakażeń koronawirusem, zanotowano 58 784 przypadków. Siódmy dzień z rzędu w Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 50 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Jednym z ognisk jest Londyn.

Lockdown wprowadzi też Szkocja. Obejmie on główną część kraju, a wyjątkiem będą szkockie wyspy.

IAR/AL

Kolejny kraj ogłasza lockdown. Zamknięte szkoły i zakaz wychodzenia z domu

Nancy Pelosi ponownie wybrana na przewodniczą Izby Reprezentantów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię