Farmaceuta z Wisconsin zniszczył setki szczepionek. Usłyszał zarzuty

Farmaceuta z Wisconsin celowo zniszczył 500 dawek szczepionki na koronawirusa. Był przekonany, że szczepionki modyfikują ludzkie DNA.

Steven Brandenburg został aresztowany. W wyniku śledztwa mężczyzna przyznał, że celowo wyjął 57 fiolek szczepionki Moderna, które zawierały wystarczającą ilość dawek, aby zaszczepić ponad 500 osób. Początkowo farmaceuta tłumaczył, że wyjął szczepionki z lodówki, aby zrobić w środku miejsce na inne leki i zapomniał je ponownie schować.

Szczepionka opracowana przez Modernę może przebywać 12 godzin poza lodówką. Wyrzucone dawki szczepionki były warte około 10 tys. dolarów.

Czytaj również: 41-letnia kobieta zmarła dwa dni po szczepieniu. Wszczęto postępowanie

Mężczyzna został aresztowany, jednak w poniedziałek został wypuszczony za kaucją. Zostały mu postawione dwa zarzuty, uszkodzenie mienia oraz lekkomyślne narażanie na niebezpieczeństwo. Jak ujawniono zepsute szczepionki podano około  60 osobom, przez co preparat był nieskuteczny lub mniej skuteczny. Moderna zapewniła że podanie szczepionek, które przebywały poza lodówką, nie powoduje u pacjentów niepożądanych efektów.

 46-latek był zwolennikiem teorii spisowych i prawdopodobnie chciał celowo zniszczyć szczepionki, gdyż uważał , że zaszkodzą one ludziom, modyfikując ich DNA – napisał w oświadczeniu jeden z detektywów prowadzących sprawę.

AL

Kolejny kraj ogłasza lockdown. Zamknięte szkoły i zakaz wychodzenia z domu

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię